Krievijas ziņu aģentūras vēsta, ka policijai ir pamats aizdomām, ka aktieris miris vardarbīgā nāvē.

Aktiera līķi uzgāja viņa draugs, no kura aktieris īrēja dzīvokli. Viņš pastāstīja, ka pēdējo reizi Devotčenko redzējis alkohola reibumā. Viņš palīdzējis aktierim atskurbt un lūdzis vēlāk piezvanīt.

Nākamajā dienā Devotčenko atrasts guļam asiņu peļķē pie dzīvokļa durvīm.

2012.gadā aktieris jau piedzīvojis uzbrukumu metro. Viņam uzbrukuši huligāni, turklāt pēc aktiera stāstītā ne policija, ne metro darbinieki kautiņā neesot iejaukušies.

Jāatgādina, ka 2011.gadā  Devotčenko atteicies no vairākiem Krievijas valsts apbalvojumiem, paužot kaunu par Krievijas «karaļvalsti un tās valdnieku» Vladimiru Putinu.

Aktieris atteicies no 2006.gadā piešķirtā goda titula «Krievijas Federācijas nopelniem bagātais mākslinieks», kā arī 2000. un 2003.gadā no toreizējā prezidenta Vladimira Putina rokām saņemtām divām valsts prēmijām, ziņoja LETA.

Devotčenko bija aktīvas pilsoniskās pozīcijas cilvēks. Viņš bija Apvienotās pilsoniskās frontes loceklis un vairāku protesta demonstrāciju - «Nepiekrītošo maršu» - dalībnieks. Aktieris arī piedalījās protestos, kas izraisījās pēc Valsts domes vēlēšanām 2011.gada decembrī.

Kopš 90.gadiem Devotčenko spēlējis vairākos Sanktpēterburgas teātros. 2011. un 2012.gadā viņš bija Maskavas Jaunatnes teātra trupā, no 2012.gada Čehova Maskavas Dailes teātra trupā, vēsta LETA.

Televīzijas skatītājiem aktieris ir labi pazīstams ar lomām Krievijas seriālos «Sasisto lukturu ielas», «Bandītu Pēterburga» un «Nāvīgais spēks».