2022. gada 21. janvārī mūžībā devies teātra un kino aktieris Arnis Līcītis.

Aktieris Arnis Līcītis 2022. gada 8. janvārī nosvinēja 76. dzimšanas dienu.

Viņš izglītību ieguvis Rīgas 1. vidusskolā un neklātienē Valsts konservatorijas Teātra fakultātē, darbojies Drāmas teātrī, Valmieras teātrī, Jaunatnes un Krievu drāmas teātros.

ATVADU FOTOGALERIJA. Pirmais foto - kopā ar leģendārajiem draugiem, skatuves partneriem Mirdzu Martinsoni un Mārtiņu Vilsonu


Līcītis filmējies Rīgas kinostudijā no 1965. gada. Kopā aktieris spēlējis 150 dažādās filmās, tajā skaitā "Egle rudzu laukā", "Ilgais ceļš kāpās", "Mirāža", "Aveņu vīns", "Baiga vasara" un daudzās citās.

Atvadu vārdus veltījis aktieris Andris Bulis:

"Arni, atceries tos smieklīgos kino stāstiņus, kurus ,Tu, vienmēr stāstiji, stridējāmies par futbolu un sporta rezultātiem ...

Tu, kadrā mierīgi piemiedzi ar aci,kad visi nervozi skraidīja... Tev sāpēja, kad darba palika mazāk un par Tevi atcerējās, kad vajadzēja glābt. Tā ir tai mūsu profesijā... Bet Tu esi Lēģenda un es zinu cilvēkus, kuri Tevi Tā sauca Tev pašam to nedzirdot... mums Tevis pietrūks..."

Profesionālā sporta komanda Riga Football Club dalās skumjās par savu draugu:

"Mūžībā devies mūsu draugs Arnis Līcītis! Izcils cilvēks, lielisks draugs! Dusi mierā, Draugs! Tu mums ļoti pietrūksi!"

Uzziņai:

2022. gada 21. janvārī mūžībā devies teātra un kino aktieris Arnis Līcītis (1946-2022).

Arnis Līcītis dzimis 1946. gadā Rīgā aktieru Alfrēda Videnieka un Helgas Līcītes ģimenē. Izglītību ieguvis Rīgas 1. vidusskolā un neklātienē Valsts konservatorijas Teātra fakultātē. Arnis Līcītis spēlējis dažādos teātros: Drāmas (Nacionālajā) teātrī (1966-1976), Krievu Drāmas teātrī (no 1996), neatkarīgajā teātrī "Kabata", Valmieras teātrī u.c. No 1978. līdz 1992. gadam bijis Jaunatnes teātra aktieris un par savu režisoru sauca Ādolfu Šapiro. Arņa Līcīša tēlojumam raksturīgs dabisks artistiskums un izkopta formas izjūta.

Arnis Līcītis plašāk zināms tieši kā kino aktieris, kopš 1965. gada filmējoties vairāk nekā 160 dažādās filmās, galvenokārt Krievijā. Latviešu skatītājiem pazīstamas aktiera kinolomas mākslas filmās un seriālos "Uzbrukums slepenpolicijai", "Ilgais ceļš kāpās", "Baiga vasara", "Aveņu vīns", "Mērnieku laiki", "Viņas melo labāk" un daudzos citos kino projektos.


BILŽU GALERIJĀ ARNIS LĪCĪTIS DAŽĀDOS SAVAS DZĪVES MIRKĻOS NO JAUNĪBAS LĪDZ SIRMAM VECUMAM


IZSAKĀM VISDZIĻĀKO LĪDZJŪTĪBU AKTIERA TUVINIEKIEM, KOLĒĢIEM, TALANTA CIENĪTĀJIEM!