2021. gada 22. februārī 55 gadu vecumā mūžībā pāragri tika aizsaukts aktieris Armands Reinfelds. Viņa mīļotā sieviete Ieva Dziļuma žurnālam Privātā Dzīve pastāstījusi aktiera pēdējo dzīves dienu notikumus.

Kā stāsta Armanda draudzene Ieva Dziļuma, aktierim pēdējās dienās bijis grūti elpot un viņš esot sūdzējies par spiedošu sajūtu kuņģī.

24. februārī viņam bijis pieraksts pie ģimenes ārsta, taču diemžēl aktieris to nesagaidījis - pirmdienas, 22. februāra, rītā Armands paēdis brokastis un pēc mirkļa sajuties ļoti slikti.

Izsaukta ātrā palīdzība, taču, kad mediķi ieradušies, bijis par vēlu - Armanda sirds jau bija apstājusies. Kā nāves iemesls tiek minēta sirdstrieka.

BILŽU GALERIJAS OTRAJĀ DAĻĀ ARMANDA REINFELDA MĪĻOTĀ SIEVIETE IEVA DZIĻUMA


UZZIŅAI:

2021. gada 22. februārī 55 gadu vecumā pēkšņi apstājusies izcilā aktiera Armanda Reinfelda sirds.

1993. gadā Armands Reinfelds ieguva prestižo Spēlmaņu nakts balvu kā Gada labākais aktieris. Milzu popularitāti Reinfelds iekaroja tieši toreiz ar galveno lomu Jaunā Rīgas teātra izrādē "Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās", kas tika iestudēta pēc skandalozā romāna "Sekss. Meli. Video."

Šī izrāde bija milzu popularitātes sākums arī aktrisei Elitai Dobulānei (tagad Elitai Kļaviņai) un Alvim Hermanim - arī tieši kā aktierim.


Armands filmējies seriālā Likteņa līdumnieki, atveidojot Juri Nārbuli. Spilgtas lomas vēl vairākās pašmāju filmās – Tristans un Izolde, Trīs stāsti par…, Vogelfrei, Drosme nogalināt, Parāds mīlestībā.

ATVADU FOTOGALERIJA VISDZIĻĀKAJĀ PIEMIŅĀ ARMANDAM REINFELDAM.


Aktieris bija sieviešu elks - ārējās pievilcības dēļ viņš iekaroja daudzu pielūdzēju sirdis. Armands tika uzskatīts par vienu no visiekārojamākajiem latviešu aktieriem.

Reinfelds ilgu laiku bija dzīvojis Lielbritānijā un ASV, taču 2013. gadā bija spiests atgriezties Latvijā. Aktieris nekad nav noliedzis viņam piedēvētās atkarības. ASV viņš alkohola un pat vardarbības dēļ pret sievieti pabijis cietumā, vēlāk viņam atņemta vīza un aizliegums iebraukt Amerikā uz 15 gadiem.


Skumji, taču no Reinfelda aktieru kursa nāk arī kolēģi Juris un Aivis. Diemžēl bohēmas pārpilna dzīvesveida dēļ pāragri no mums šķīrušies arī šie tautā iemīlētie aktieri - Juris Rudzītis (Nacionālais teātris), Aivis Piliņš (JRT):

Alkohola un narkotiku valgos mūžībā aizgājis aktieris Juris Rudzītis (45)


7 gadu vēsture. Diemžēl atkarību valgos mūžībā 41 gada vecumā aizgājis vēl viens jauns aktieris

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Armanda Reinfelda tuviniekiem, draugiem un talanta cienītājiem.


Režisors Alvis Hermanis šodien saka:


"Tam laikmetam Latvijas teātra vēsturē, kurš beidzās 2020. gada martā, sākums bija - pagājušā gadsimta 90.gados. Jeb precīzāk - 1993.gada janvārī ar izrādi "Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās", un kurā galveno lomu tēloja  - Armands Reinfelds.


Ar to izrādi mūsu teātrī viss sākas no jauna un viena no šīm pārmaiņu sejām bija Armanda seja.
Tā jaunā teātra valoda, tas jaunais aktieru spēles veids, tas jaunais teātra nervs tika pamodināts un sākās tur, tieši tajā punktā. Un Armands bija pirmais. Pārējie bija pēc tam. Viņi gāja jau pa pēdām.

Armanda aktiera karjera izvērtās traģiska. Jo viņš īsti nemācēja atšķirt teātri no dzīves. Tas nebija viegli ne viņam pašam, ne apkārtējem.

Bet savu lomu latviešu teātra vēsturē viņš izpildīja. Jo bija pie paša sākuma.

Balti baloži gurkst,

Citronu smarža,

Ledus pil aizvien ātrāk...

Alvis Hermanis un JRT."