Ventspils mērs Aivars Lembergs, komentējot ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (V) paziņojumu par savu netradicionālo seksuālo orientāciju, izteicies ļoti skarbi, bargi kritizējot šādu valdības ministra rīcību.

«Godīgi sakot, man ir pilnīgi vienalga, kā viņš izmanto savu dzimumlocekli, vai tūpli. Man tas ir pilnīgi vienalga. Tā ir viņa privāta lieta. Es vadu Ventspils pašvaldību 25 gadus, es šajā laikā neesmu saticis nevienu geju, nevienu homoseksuāli, ne arī nevienu lesbieti. Vienkārši neesmu saticis un nezinu. Un atklāti sakot, zināt negribu,» pauda Lembergs.

«Es domāju, ka valdības loceklis, ārlietu ministrs nodarbojoties ar homoseksuālisma propagandu, viņš nodara kaitējumu. Jo tā dzīvnieku suga, kura nevairojas, tā izmirst. Un vairošanās instinkts ir dabīgs, kas piemīt visām dzīvām radībām. To pārtraucot, tās izmirst,» turpināja viņš.

Lembergs norādīja, ka viņam Rinkēviča paziņojums nav pieņemams. «Man tas nav pieņemams, ar lepnumu tā paziņot. Drīzāk ar lepnumu var paziņot, ka ģimenē bērns piedzimis.»

Ventspils mērs norādīja, ka, viņaprāt, ministra atklāsmju dēļ būs grūti izpildīt valdības deklarāciju. «Valdības deklarācijā ir izvirzīts mērķis, es gan domāju utopisks, ka dabīgais pieaugums būs pozitīvs. Tādas demogrāfijas izmaiņas nav iespējams tik īsā laikā sasniegt,» viņš teica.