Kā vēsta portāls Delfi.lv, ceturtdienas, 13. novembra, vakarā LNT kanālā noslēdzās šova Lauku sēta brašuļu cīņa par traktoru, kuru savā īpašumā ieguva 38 gadus vecais Zigurds Bērzkalns no Talsiem.

Pēc garās un smagās cīņas no desmit dalībniekiem līdz finālam bija tikuši četri izmanīgākie, čaklākie un veiksmīgākie strādnieki - valdonīgā Anita, bravurīgais Edgars, neizprotamais, bet strādīgais Zigurds un žiperīgais Andis.

Lielajā finālā kā pirmais pārbaudījums brašuļiem bija pilnu spaiņu turēšana - Anitai katrā rokā bija jātur četri litri ūdens, bet vīriem - seši. Šajā pārbaudījumā vājākais izrādījās Andis, kuram no cīņas bija jāizstājas muguras problēmu dēļ.

Nākamajā pārbaudījumā trim finālistiem bija jākuļ sviests - visi to paveica vienlaicīgi, un šova vadītājs Aleksandrs Riekstiņš pēc galaprodukta nogaršošanas atzina, ka nākamajā kārtā iekļūst gan Anita, gan Edgars un Zigurds, kuri, starp citu, vienreiz no šova jau bija izslēgti, bet īsi pirms fināla ieguva iespēju lauku sētā atgriezties.

Trešajā pārbaudījumā dalībniekiem bija jāiededz ugunskurs ar pirms tam grants kastē atrastiem sērkociņiem un jāpārdedzina virs ugunskura vietas novilktais striķītis, un šajā pārbaudījumā visašākā bija Anita, bet vissliktāk veicās Edgaram.

Superfinālā tikās vairs tikai Zigurds un Anita, kuriem bija jāmērojas spēkiem lielajā stafetē, kuras laikā bija jāzāģē baļķis, jāmeklē pārtikas burkas dīķī, jāveļ riepa, jāslauc kaza, jādzen zosis un jāveic citas darbības, bet noslēgumā jāatrod traktora atslēga.

Zigurdu "iegāza" rokaszāģis, kurš neklausīja prasmīgajam meistaram, un šķita jau, ka vīrietis cīņu ir zaudējis, bet burciņu meklēšanā izrādījās ašāks. Anita atkal atrāvās produktu šķirošanas posmā, jo Zigurdam traucēja tas, ka viņam trūkst viens pirksts.

Arī litru kazas piena Anita saslauca ātrāk par savu pretinieku un kopā ar suni devās dzīt zosis, bet Zigurdam bija vēl ar maizi un ūdeni jāpamielo zirdziņš.

Visu izšķīra pareizās atslēgas meklējumi - tur veiksme uzsmaidīja Zigurdam, un tieši viņš varēs savus vecākus iepriecināt, mājās atvedot vērtīgo Zetor traktoru.