«Vienotības» Saeimas deputāts Veiko Spolītis, kurš pieķerts pie automašīnas stūres alkohola reibumā, no partijas nekādus uzstādījumus nav saņēmis; viņš arī neplāno nolikt deputāta mandātu.

Spolītis sacīja, ka pats nolēmis atkāpties no darba «Vienotības» Ētikas komisijā, jo uzskata, ka tas varētu kaitēt komisijas darbam. Viņš arī pauda, ka no partijas vadības nekādus uzstādījumus par to, ka viņam būtu jāpamet «Vienotība» vai arī jānoliek Saeimas deputāta mandāts, nav saņēmis.

«Es domāju, ka nekļūšu svētāks par Romas pāvestu,» uz jautājumu, vai neplāno nolikt deputāta mandātu, atbildēja Spolītis, piebilstot, ka savu «grēku» var izpirkt tikai strādājot.

Tā kā vēlētāji viņam esot devuši uzticību, darbu Saeimā nepārtraukšot.

Jau ziņots, ka partijas «Vienotība» Ētikas komisija uzskata, ka Spolītim jāpamet amats politiskās organizācijas Ētikas komisijā, pavēstīja komisijas priekšsēdētājs Didzis Šēnbergs.

«Automašīnas vadīšana stiprā alkohola reibumā ir apdraudējums līdzcilvēkiem, līdz ar to šādā nodarījumā apsūdzētam cilvēkam nav morāla pamata lemt par citu partijas biedru rīcības atbilstību ētikas normām. Ikvienam tiesību normu pārkāpumu gadījumā jāsaņem vienāda sankcija - neatkarīgi, vai tās būtu valsts augstākās amatpersonas, tautas priekšstāvji vai citi sabiedrības locekļi,» teikts paziņojumā.

Šēnbergs norādījis, ka, ņemot vērā Spolīša vaļsirdīgo atzīšanos un rīcības nožēlošanu, Spolītis pēc soda izciešanas var turpināt amata izpildi parlamentā.

Partija arī paudusi uzskatu, ka jāatsakās no Satversmes 30.pantā ietvertās parlamenta piekrišanas tautas priekšstāvju administratīvai sodīšanai.

Spolītis pieķerts pie automašīnas stūres 1,4 promiļu alkohola reibumā novembra sākumā.