Saeimas vēlēšanu rezultāti ir ieviesuši korekcijas gan parlamenta, gan valdības sastāvā, taču virkne atbildīgu amatu atkal ir uzticēti politiķēm – dāmām. Kā viņām veicas ar politiskajiem procesiem un savu pienākumu pildīšanu, lai vērtē attiecīgo nozaru eksperti, bet žurnāls »Vakara Ziņas« kopā ar stila speciālistiem paanalizēja, kā valsts vadošajām politiķēm izdodas saglabāt savu sievišķību.

Piemērots apģērbs, kopti nagi un laba frizūra ir tikai daži no faktoriem, ko ikdienā novērtē sievietes izskatā. Dāmām politikā par savu izskatu nākas domāt vēl rūpīgāk, jo viņas reprezentē arī valsti. No novembra sākuma mums ir jauna Saeimas priekšsēdētāja (Ināra Mūrniece) un četras dāmas (Laimdota Straujuma, Mārīte Seile, Dace Melbārde unDana Reizniece-Ozola) ministru krēslos. Dāmu koptēlu vērtē imidža psiholoģe Agrita Grosbarte, frizūras komentē salona «Rīga Top Hair» matu speciālists Kaspars Brikovskis, bet salona «LANVIS» SPA meistare un nagu kopšanas speciāliste Zanda Panava novērtē valsts vadošo dāmu roku sakoptību. Jāpiebilst, ka fotogrāfijas tapušas Ministru kabineta ārkārtas sēdē, kur politiķēm tomēr ir jāievēro arī attiecīgas protokola un etiķetes prasības.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma Koptēls. Pelēkā krāsa norāda uz tieksmi sevi ierobežot un neticību. Šāds koptēls apkārtējiem var vēstīt par personības apņēmīgo raksturu, kārtību it visā ap sevi un domās. Šāds Straujumas kundzes apģērbs liecina par spēju un vēlmi vienai izlemt svarīgus jautājumus. Kostīmu papildinot ar violetas krāsas blūzi, premjerministre pauž mieru un iekšējo stabilitāti. Nagi. Izskatās, ka viņai ir koptas rokas, nagi krāsoti ar gaišu laku. Īsti nezinu, vai pēc protokola ministres drīkst krāsot košākus nagus, taču ieteiktu skaistu franču manikīru, kas izdaiļos jebkuras dāmas rokas. Frizūra. Krāsa un griezums viņai piestāv, taču darba skrējienā par ķemmi acīmredzot ir piemirsts.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece Koptēls. Atbilstoša apģērba izvēle ir cieņas apliecinājums apkārtējai sabiedrībai. Tumšais ar balto ir visai klasisks un neitrāls stils. Mūrnieces kundze jūtas pārliecinoši un droši jebkurā situācijā, un šāds tērps pilda savu lomu. Savu sievišķību Mūrniece izceļ ar neuzkrītošiem aksesuāriem. Nagi. Rokas ir koptas. Ir veikts manikīrs. Izskatās, ka dāma uzsvaru liek vairāk uz krāsām apģērbā, matos un aksesuāros, rokas atstājot, es teiktu, plikas (bez nagu lakas). Frizūra. Mati ir nesavākti. Ir redzamas ataugušas saknes, krāsa arī ir neveiksmīga. Griezums kopumā viņai piestāv, bet ir jāatsvaidzina.

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile Koptēls. Seiles kundze ir izvēlējusies oranžas krāsas žaketi un melnas bikses. Oranža krāsa tiek uzskatīta par siltu un aktīvu krāsu, – šī krāsa liecina par jauneklīgumu, pašpārliecību un komunikabilitāti. Tiesa, oranžā atstāj arī vieglprātīgu iespaidu. Nagi. Rokas ir koptas. Prasītos rūpīgāka nagu forma. Frizūra. Krāsa viņai piestāv, bet ieteiktu modernāku griezumu.

Kultūras ministre Dace Melbārde Koptēls. Steidzīgi jānomaina meistars, kurš nodarbojas ar ministres uzacu korekciju, – izskatās, ka Melbārdes kundzei un bijušajai kultūras ministrei Helēnai Demakovai ir viens uzacu meistars... Ministres vizuālais koptēls vēsta par neatlaidību patiesības meklējumos. Melnās krāsas izvēle ir klasika. Nagi. Rokas ir koptas. Franču manikīrs – veiksmīga izvēle. Frizūra. Ikdienišķa. Prasītos intensīvāks tonis.