Tieši pirms Ziemassvētkiem talantīgais dziedātājs Daumants Kalniņš un viņa džeza kvintets piedāvā pazīstamo Ziemassvētku dziesmu „Pār mazo ciemu ielejā” jaunā, svaigā skanējumā, kurai aranžiju radījis grupas ģitārists Mārcis Auziņš. Dziesma, papildināta ar kamerorķestra silto stīgu tembru, tiks atskaņota arī Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā 25. un 26. decembrī.

“Īsto Ziemassvētku prieku un sajūtas nevar radīt mākslīgi, tādēļ Ziemassvētku koncertā mēs vēlējāmies piedāvāt klausītājiem kādu daļiņu no sevis – mūziku, kuru esam radījuši mēs paši, būdami patiesi pret sevi un klausītāju. Tāpat neiztiksim koncertā arī bez pazīstamām melodijām un pat daža laba pasaules hita, tomēr, iespējams, kāds no tiem šķitīs jaunās skaņās ietērpts, kā, piemēram, tradicionālā Ziemassvētku dziesma “Pār mazo ciemu ielejā,’’ stāsta Daumants Kalniņš.

Klausīties dziesmu: bt1.lv/ziemassvetki/?link=00100003

Šogad Rīgas Ziemassvētku koncerta pirmā daļa, kurā skanēs gan klasiskās mūzikas pērles un mīļas Ziemassvētku dziesmas solistu Elīnas Šimkus, Jāņa Kurševa, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora “Sōla”, Vidzemes kamerorķestra un pūšamo instrumentu ansambļa “Live Brass” izpildījumā veidos intīmu, klusinātu noskaņu. Savukārt koncerta otrajā daļā īpaša uzmanība tiks pievērsta Daumantam Kalniņam un viņa džeza kvintetam. Apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt grupas mūziķu radītās kompozīcijas un dziesmu aranžijas, kurām īpašu skanējumu koncertā piedos kamerorķestris, koris un metālpūšamie instrumenti. Koncerta jaunumi: www.bt1.lv/ziemassvetki

Daumants Kalniņš ir talantīgs džeza dziedātājs ar apbrīnojamu skatuves pievilcību, dziedātājs, pēc kura uzstāšanās skatītāju ovācijas burtisku uzsprāgst. Par Kvazimodo lomu Zigmara Liepiņa melodrāmas “Parīzes Dievmātes katedrāle” iestudējumā Nacionālajā teātrī Daumants Kalniņš ir saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvu kategorijā “Gada debija skatuves mākslā” un nominēts Lielajai mūzikas balvai 2012 kategorijā “Gada debija”. Patlaban Daumants studē džeza dziedāšanu Latvijas Mūzikas akadēmijā, darbojas džeza kvintetā, komponē, uzstājas ar Profesionālo pūtēju orķestri “Rīga” un citiem kolektīviem Latvijā. Šogad ir piedalījies Sigvarda Kļavas un Latvijas Radio kora programmā “Rakstītāja”, iejuties dzejnieka tēlā I. Kalniņa un I. Ziedoņa oratorijā „Dzejnieks un Nāra” kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un bija solists Pasaules Koru olimpiādes koncertos Mežaparkā un arēnā “Rīga’’.

Daumanta Kalniņa džeza kvintets pastāv kopš 2008. gada, kopā pulcējot jaunus un radošus, raksturā dažādus, bet muzikālajā gaumē saskanīgus mūziķus – Mārci Auziņu (ģitāra), Kristapu Vanadziņu (taustiņinstrumenti), Dāvi Jurku (saksofons), Tomu Poišu (kontrabass) un Rūdolfu Dankfeldu (sitaminstrumenti). Ikviens kvinteta dalībnieks ir pieredzējis, muzicējot dažādos mūzikas žanros – džeza, klasikas, roka, popa un blūza žanros. Visiem mūziķiem ir arī liela koncertu pieredze, sadarbojoties ar izciliem latviešu un ārzemju mūziķiem. Ir gūti vērā ņemami panākumi arī starptautiskos konkursos. Tas nenoliedzami ir ietekmējis džeza kvinteta īpašo skanējumu, kuru ir grūti „ielikt” kādos konkrētos muzikālos rāmjos. Kvinteta dalībnieki priekšroku dod improvizācijai, gan instrumentālajai, gan vokālajai, un īpašu uzmanību pievērš saiknei ar auditoriju: „Mēs ticam, ka mūzika ir enerģija. Un tikai tad, kad mūsu enerģija savienojas ar klausītājiem, – mūzika sāk dzīvot.”  Šis gads džeza kvintetam ir bijis koncertiem bagāts – mūziķi koncertējuši gan visā Latvijā, gan arī piedalījušies džeza festivālā „Alanya Jazz” Turcijā.

Sekojiet Daumanta Kalniņa radošajām aktivitātēm: www.facebook.com/daumants.kalnins.latvia?fref=ts

Sekojiet Rīgas Ziemassvētku koncertam: www.facebook.com/rigasziemassvetkukoncerts un www.draugiem.lv/rzk