Samērā divdomīgu situāciju ar ziedojumu vākšanu Dāvim padarījis fakts, ka ģimene, kas meklējusi Latvijas valsts un iedzīvotāju palīdzību, patiesībā dzīvo Lielbritānijā.

Svarīgākais, protams, ir tas, ka cilvēkiem, kas pāris dienu laikā saziedoja vairāk nekā 300 000 eiro, ir izdevies mazā zēna dzīvību glābt, tomēr viela pārdomām ir, norāda sabiedrības paustās atziņas un pat kritika.

"Skumji, bet Dāvja vecāki - UK iedzīvotāji, ir izdarījuši visu, lai turpmāk līdzīgos gadījumos cilvēki divreiz padomātu pirms ziedotu. Man ieteica paziņas paskatīties Facebook. Diezgan šokējoši - Bostonas, Linkonšīrā iedzīvotāji+uzdzīvotāji" — Tviterī raksta žurnāliste Gunta Apse.

Žurnāliste Baiba Strautmane papildina: "Īpaši riebīgi tas kontekstā ar vakardienas @TV3 sižetu par latviešiem, kas slavē UK, jo tur neesot jāuztraucas, ja kas atgadās..."

"Tieši tā. Es arī domās novilku paralēles ar šo sižetu. Latvijai var spļaut sejā, bet grūtā brīdī atgriežas kā pie mātes,"- raksta Guntis Zemītis.


Kad informācija par Dāvja vecāku dzīvesvesvietu un dzīvesveidu sākusi izraisīt interesi, zēna māte sociālajā tīklā «Facebook» esot nomainījusi dzīvesvietu uz Rīgu.

Jau ziņots, ka, visticamāk, jau pirmdien Dāvi izrakstīs no Filadelfijas Bērnu slimīcas, kur decembra vidū veica operāciju par Latvijas iedzīvotāju saziedoto naudu un valsts atvēlētajiem līdzekļiem.

Bērnu slimnīcas ārsti decembra sākumā publicēja aicinājumu palīdzēt deviņus gadus vecajam puisēnam Dāvim, kuram konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem. Dāvja ārstēšana iespējama vienīgi ASV, Filadelfijā, un ārstēšanai nepieciešami vairāk nekā 300 000 eiro, taču valsts atteikusi segt šādu summu.