Akcijā "Bez bikšu brauciens tramvajā" svētdienas pēcpusdienā Rīgā bija pulcējušies aptuveni ap 40 jauni cilvēki, kuri, ģērbti laika apstākļiem atbilstošās ikdienas drēbēs, taču bez biksēm kājās, brauca divos tramvajos.

FOTOGALERIJA!

Akcijā pārsvarā piedalījās 18-25 gadus veci cilvēki, kuri sakāpa divos 4. un 5.maršruta tramvajos. Brauciens piesaistīja gan citu pasažieru, gan plašsaziņas līdzekļu uzmanību.

Lai arī ne visi apkārtējie akciju uztvēra ar pozitīvām emocijām, "Bez bikšu brauciena tramvajā" dalībnieki pauda prieku un gandarījumu par pasākuma izdošanos.

"Bez bikšu brauciens tramvajā" jeb "The No Pants Subway Ride" ir ikgadējs globāls pasākums, ko 2002.gadā Ņujorkā iesāka kustība "Improv Everywhere". Pasākums šogad šajā pašā dienā norisinās vismaz 60 pasaules pilsētās. Rīgā akcija notika pirmo reizi.

""Improv Everywhere" galvenā doma ir jautri pavadīt laiku. Mēs ticam "organizētai jautrībai". Mūsu pasākumi ir veids, kā jautri pavadīt laiku pasākuma dalībniekiem, tiem, kas ierauga mūs, un tiem, kas skatās pēc tam video. Mums ļoti patīk iedomāties kaut ko lielisku un tad to realizēt dzīvē. Mēs mēģinām padarīt cilvēku ikdienu mazliet interesantāku. Mēs mēģinām pierādīt, ka izjokošanai nav jābūt saistītai ar apmulsumu vai pazemojumu, tā var vienkārši kādam likt smaidīt, smieties vai uz brīdi pārstāt domāt par apkārtējo pasauli," norāda akcijas rīkotāji.

Tvitera lietotāji tika aicināti izmantot "#NPSR" un "@ImprovEvery", lai notiekošajam sekot līdzi varētu cilvēki citur pasaulē.