No 15.janvāra, ceturtdienās pulksten 21:15, LTV1 piedāvā jaunu piedzīvojumu un dabas izzināšanas raidījumu ciklu “Ekvadora. Indiāņiem pa pēdām”. Dokumentālo filmu ciklu veidojuši dabas pētnieks Māris Olte, režisors un Dienvidamerikas apceļotājs Andis Mizišs un viens no izcilākajiem dabas operatoriem Māris Maskalāns.

Sešās sērijās ceļotāju komanda aplūkos vienu no krāšņākajām un latviešu ceļotājiem mazpazīstamākajām Dienvidamerikas valstīm – Ekvadoru, kas ar savu unikālo dabas daudzveidību, kultūru, bagātajām tradīcijām un vietējo iedzīvotāju dzīvesziņu, spēj pārsteigt un izaicināt pat visrūdītāko pasaules apceļotāju.

Ekspedīcijas dalībnieki nokļūs Ekvadoras mežonīgākajā daļā Oriente un pa leģendām apvīto Amazones pieteku - Rio Napo upi - nonāks civilizācijas krustcelēs, kur upes labo krastu no mūsdienu ietekmes ar durkļiem un šķēpiem apsargā pēdējās mežonīgās indiāņu ciltis, bet upes kreisajā krastā slejas naftas ieguves torņi. Šajā ceļojuma daļā par latviešu ekspedīcijas komandas vadītāju kļūs vietējo indiāņu pēctecis Hektors. Pa viņam vien zināmām takām ceļotājiem būs iespēja nokļūt gluži kā citā realitātē: vienā no krāšņākajām un bioloģiski daudzveidīgākajām vietām uz planētas - Jasuni nacionālajā parkā – un unikālā lietusmežu pasaulē.

Kā īsti dabas pētnieki ceļotāji iepazīs Amazones mūža mežu unikālo augu un dzīvnieku pasauli un kļūs par lieciniekiem īstam šamaņu rituālam, ko mūsdienās tikai retajam lemts redzēt. Naktī, ceļojot ar laivu pa lagūnu, ceļiniekus biedēs un reizē valdzinās tūkstošiem dabas naktsdzīru skaņas un kaimānu spīdīgās acis turpat tuvumā esošajos ūdenszāļu puduros, savukārt dienas gaismā pavērsies krāšņa putnu paradīze. Māris Olte ar makšķerkātu rokās pat izmēģinās pieveikt baisāko un leģendām apvītāko Dienvidamerikas zivi – piraiju.

No piedzīvojumiem Amazonē un lagūnā ekspedīcijas dalībnieki nokļūs tikpat mežonīgās un pārsteigumiem pilnās Ekvadoras pilsētās. Kokas pilsēta pārsteigs ar savu autentisko tirgu, kurā var atrast tādas lietas kā kobras indes uzlējumu, kas dziedē brūces, koka mizu, kas veicina vīrieša vīrišķību, dīvainas sēklas, kas sievieti padara neauglīgu un daudz ko citu mūsdienu cilvēkam neiedomājamu. Savukārt Ekvadoras galvaspilsēta Kito, kas atrodas 2850 metru augstumā un nepieredzējušam tūristam var izraisīt galvas reiboņus un nelabu dūšu, pasaules apceļotājus pārsteigs ar greznu koloniālu arhitektūru un mūsdienu vērienu.

No 15.janvāra, turpmākos sešus ceturtdienu vakarus skatītāji ar visām piecām cilvēkam atvēlētajām maņām varēs baudīt vienu no Dienvidamerikas krāšņākajām valstīm - Ekvadoru.