Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 14. janvārī ierosināja lietu par partijas "Latvijas Reģionu apvienība" deputāta Artura Kaimiņa uzvedību "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonijā.

Komisija apmierināja Latvijas Žurnālistu savienības biedra, žurnālista un ilggadēja preses fotogrāfa Kaspara Ūdra prasību izvērtēt Kaimiņa pērnā gada 23. novembra uzvedību "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonijā, kurā, pēc žurnālista vārdiem, deputāts uzvedies neadekvāti un izaicinoši, aizvainojot un provocējot Kasparu Ūdri.


Iesniegumā fotogrāfs norādījis, ka Kaimiņš viņu vairākkārt pazemojis, ņirgājies, morāli un fiziski aizskāris, kā arī izteicis draudus.

Šī būs jau otrā reize, kad komisijai nāksies izvērtēt Kaimiņa uzvedību. Pirmo reizi komisija izvērtēja deputāta skandalozo uzvedību Vecrīgas naktsklubā, izsakot deputātam rakstisku brīdinājumu.

Tikmēr vairāki Saeimas deputāti pauž viedokli, ka nepieciešams pārrunāt ar Kaimiņu to, kādus pienākumus uzliek deputāta statuss, norādot, ka diez vai jaunais deputāts to apzinās.

Uzziņai:


Komisijas sēde notiks šodien, 21. janvārī.

Iesniegumā fotogrāfs norāda: "Kaimiņš vairākkārt mani pazemoja, fiziski aizskāra, ņirgājās, agresīvi grūžot savu plaukstu ar izstieptu vidējo pirkstu pie manas sejas, kā arī draudēja, sakot - uzmanies naktī vazāties pa tumšām ielām". Līdz ar to iesniegumā tiek lūgts izvērtēt vai Kaimiņš  nav pārkāpis Saeimas deputāta pilnvaras vai ētikas normas. Tāpat Ūdris raksta, ka Kaimiņš ir aizvainojis, publiski kauninājis un ņirgājies par ķermeņa aprisēm, apģērbu, stilu un tamlīdzīgi arī par citiem žurnālistiem.

Uz komisijas sēdi ir uzaicināts pats Kaimiņš, kā arī iesniegumu rakstījušais fotogrāfs Ūdris.

Ētikas komisija jau iepriekš vērtējusi Kaimiņa uzvedību. Deputāts, būdams alkohola ietekmē, skandalējās vienā no Vecrīgas klubiem. Saeimas ētikas komisija viņam piemēroja rakstveida brīdinājumu.