Šobrīd pavasara gavēnis, kas turpināsies līdz Lieldienām, rit pilnā sparā. Tā laikā katram pašam iespējams izlemt, no kā ikdienā atteikties - vienam tā ir atteikšanās no gaļas, citam no kaitīgajiem ieradumiem, vēl kāds izvēlas dzert tikai ūdeni. To, no kā šajā laikā atteikušās sabiedrībā zināmas personības, atklāj žurnāls «Kas jauns».

Dailes teātra aktieris Ģirts Ķesteris jau 15 gadus ievēro gavēni, kura laikā nelieto gaļu un tās izstrādājumus. Viņš saka, ka ik gadu ar lielu nepacietību gaida gavēni, jo tā ir iespēja uzlabot pašsajūtu ne tikai fiziski, bet arī garīgi. «Domāju, ka jebkuram gavēnis ir ļoti labs laiks, lai vismaz varētu mēģināt atteikties no savām vājībām,» uzskata aktieris.

Komponists Juris Kulakovs atklāj, ka mēdz ievērot gavēni, bet ne pēc baznīcas kalendāra. Viņš saka: «Es to ievēroju tad, kad jūtu, ka man tas ir nepieciešams, lai attīrītos no emocionāliem pārdzīvojumiem un dažādiem toksīniem. Savā gavēnī es dzeru tikai ūdeni.» Komponists gan apgalvo, ka šāda gavēņa mīnus ir tas, ka tā laikā nav seksa, jo tam vienkārši nav spēka.

Savukārt bijusī TV seja Anna Lieckalniņa citus gadus atteikusies no gaļas ēdieniem un alkohola, taču šogad gavēņa laikā to nevar atļauties, jo piedalās TV šovā «Dejo ar zvaigzni», kur nepieciešams daudz enerģijas. Tā vietā viņa nolēmusi atteikties no dzīvē nevajadzīgām lietām, piemēram, uzkavēšanos sociālajos tīklos. «Tas ir maģisks laiks, kad ikviens, no kaut kā lieka atsakoties, var gan pavērtēt sevi, gan attīrīties no nevajadzīgām lietām,» viņa bilst.