24. februāra vakarā Latvijas Nacionālajā operā pulcējās mūziķi, producenti, izdevēji un Latvijā radītās mūzikas atbalstītāji, lai noskaidrotu veiksmīgākos 2014. gada mūzikas ierakstus. Šī gada saņemto Zelta Mikrofonu līderi – Instrumenti un Dons – uzvarējuši trīs kategorijās.

Dona albums VARANASI atzīts par aizvadītā gada veiksmīgāko pop albumu, dziesma „Tev piedzims bērns” ieguvusi labākās dziesmas titulu, bet par radiohitu atzīta dziesma „Pāriet bailes”, kas radīta un radiostacijās visvairāk atskaņota 2014. gadā. Savukārt Instrumenti ir pirmie, kas saņēma balvu šī gada jaunajā kategorijā – Labākais indie albums. Grupas Instrumenti dziesmas „King of the wild things” klips pārspējis vairāk kā 40 konkurentus un ieguvis labākā videoklipa titulu, bet PROCRASTINATION LIVE atzīts par labāko koncertierakstu.

Visu uzvarētāju sarakstu skatīt: www.zeltamikrofons.lv/

Pēc emocionālu videomateriālu noskatīšanās, pirmo reizi balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā pasniegta dzejniekam – Jānim Peteram. Vēl ar balvu par mūža ieguldījumu godināts izcilais tenors Jānis Sproģis.

Par patīkamu atmosfēru un jautrību Zelta Mikrofona koncertceremonijas laikā rūpējās ceremonijmeistars Andris Freidenfelds. Vakara gaitā uz skatuves kāpa populāri Latvijas mūziķi – grupa Prāta Vētra izpildīja jauno singlu „Ziemu apēst”, pirmatskaņojumu piedzīvoja Latvian Voices un Antras Stafeckas jaunās dziesmas, kopā ar Labākās debijas titula ieguvējiem Carnival Youth un skatuves kāpa arī Kashuks, bet Guntars Račs par godu savai apaļajai jubilejai bija uzaicinājis veselu zvaigžņu kori, kura rindās stājās Uldis Marhilevičs, Antra Stafecka, Aija Andrejeva, Igo un Ivo Fomins, Guntis Veits, Mārtiņš Ruskis, Liene Šomase un citi. Balvas pasniedza spilgtas Latvijas personības – Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde, Intars Busulis, TV raidījuma Dzintara Dziesmas vadītāji - dziedātāja Liene Šomase un aktieris Juris Hiršs, restorāna „Kaļķu vārti” šefpavārs Raimonds Zommers, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības LaIPA izpilddirektore Liena Grīna, multimākslinieks Kaspars Bindemanis, SMScredit.lv izpilddirektors Toms Jurjevs, diriģents Romāns Vanags un citi.

Krāšņo Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2014 koncertceremoniju noslēdza Ivo Fomins ar dziesmu „Nekas jau nebeidzas”. Un tik tiešām nekas jau nebeidzas – Zelta Mikrofonu balvu pasniegšanas ceremonija ir pieturas punkts – atskats uz paveikto un novērtējums par ieguldīto darbu. Uz Zelta Mikrofona balvu pretendēja 94 albumi, 29 debitanti, 10 koncertieraksti, 46 klipi un 55 dziesmas. Vērtēšanai iesniegto ierakstu skaits ar katru gadu pieaug. Tas apliecina producentu, izdevēju un mūziķuu radošo izaugsmi un vēlmi iesaistīties šajā nozīmīgajā notikumā Latvijas mūzikas dzīvē, un nākamgad Mūzikas ierakstu gada balva tiks pasniegta jau 20. reizi.

Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons rīkotājs Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība (LaMPA) un producents MicRecPM izsaka visdziļāko pateicību visiem pasākumā rīkošanā iesaistītajiem un tā atbalstītājiem: Ģenerālsponsoram – SMScredit.lv, tirdzniecības parkam Alfa, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienībai (LaIPA) un Latvijas Republikas Kultūras ministrijai.