ZIŅA PAPILDINĀTA ATKĀRTOTI PLKST. 20.40

Nepilnas diennakts laikā Gaiļezeras slimnīcas asinsvadu ķirurga Jāņa Rozentāla dzīvības glābšanai saziedoti 105,5  tūkstoši eiro.  Ziedotās summas ir no viena eiro līdz 25 000 eiro.

Aicinājumam palīdzēt ārstam un ziedot naudu atsaucās vairāki tūkstoši cilvēku. Katrs pārskaitīja naudu pēc savām iespējām. Ziedojumu kontā redzams, ka summas ir ļoti dažādas - sākot no viena eiro līdz 25 tūkstošiem eiro, ko ziedojis kāds farmācijas uzņēmums.

Ārsts un viņa kolēģi saka paldies ikvienam ziedotājam. Tikmēr Tartu klīnikā Roznetāls jau tiek gatavots aknu pārstādīšanai.

* * *

Asinsvadu ķirurga Jāņa Rozentāla dzīvības glābšanai ap plkst. 12.00 bija saziedoti 91 200 eiro, Rīgas Austrumu klīniskāS universitātes slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova vēstījusi ziņu aģentūrai LETA.

Pēc smagas saslimšanas līdzcilvēku palīdzību lūdz viens no vadošajiem Latvijas asinsvadu ķirurgiem Jānis Rozentāls,  diagnoze - akūta aknu mazspēja, ko izraisījušas blaknes pēc nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu lietošanas, radot smagus aknu funkciju traucējumus.

Veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs aicina arī medikamentu ražotāju kompānijas rast iespēju palīdzēt vienam no vadošajiem Latvijas asinsvadu ķirurgiem Jānim Rozentālam.

Patlaban ir saziedots aptuveni 45 tūkstoši EURO (informācija mainās ik brīdi), bet vajadzīgs vēl tikpat daudz. Joprojām tiek lūgta sabiedrības palīdzība izcilā ārsta dzīvības glābšanai.

Visiem, kam ir iespēja, ziedot var jebkurā internetbankā vai Swedbank filiālēs (brīvdienās tās strādā lielajos tirdzniecības centros)

Rekvizīti:

RAKUS Atbalsta Fonds

Hipokrāta iela 2, Rīga, LV-1038

Reģistrācijas nr: 50008147021

Banka: Swedbank SWIFT HABALV22

Konta Nr. (IBAN): LV63HABA0551026638866

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas kolektīvs aicina visus, kuriem ir iespēja, ziedot Jāņa Rozentāla aknu transplantācijas operācijai. Saskaņā ar Tartu universitātes slimnīcas sniegto informāciju šādas operācijas kopējās izmaksas ir no 75 000 līdz 100 000 eiro. Ziedojumu vākšana tiek organizēta sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta fondu.

Jānis Rozentāls ir beidzis Rīgas Medicīnas Institūtu 1983.gadā, viņš ir sertificēts asinsvadu ķirurgs, kura pamata darbavieta jau 11 gadus ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra «Gaiļezers» Asinsvadu ķirurģijas nodaļa, papildus viņš sniedz palīdzību arī Nieru slimību un nieru aizstājterapijas klīnikā, dodas pie pacientiem arī Vidzemes slimnīcā, strādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, operējot pacientus visā Latvijā. Rozentāls ir Latvijas Asinsvadu ķirurgu biedrības, kā arī Latvijas Flebologu biedrības biedrs.