Vakar, 2015.gada 7. decembra vēlā stundā, Maskavas centrā Pokrovkas ielā pie 19.nama nograndis sprādziens. Autobusa pieturas nojumē uzsprādzis pašdarināts spridzeklis, kas pēc policijas domām esot izmests no garāmbraucoša auto.

Sākotnēji tika ziņots par trīs cietušajiem, šorīt Krievijas mediji ziņo, ka cietuši visi četri cilvēki, kuri atradās pieturā.Smagāk cietušas divas 28 un 29 gadus vecas sievietes.

Notikušais sabiedrībā jau nosaukts par teroraktu, tomēr policija pagaidām rosinājusi krimināllietu par huligānismu.

Maskavā kopš Parīzes slaktiņa ir paaugstināti drošības pasākumi, vietās, kur pulcējas cilvēki, pastiprināti dežūrē policijas patruļas. Visās Maskavas metro stacijās uzstādīti bagāžas pārbaudes punkti, - izvēles kārtībā pasažieru mantas tiek pārbaudītas līdzīgi kā lidostās. Visās metro stacijās dežūrē bruņoti policisti un īpaši izveidotas apsardzes vienības.


Somu pārbaudes izvēles kārtībā tiek veiktas arī pie ieejām tirdzniecības centros un lielveikalos. Pie lielākajiem tirdzniecības centriem dežūrē policija vai OMON kaujinieki ar suņiem - visas automašīnas pirms iebraukšanas daudzstāvu autostāvvietās tiek pārbaudītas, autovadītājiem jāatver bagāžas nodalījums un salona durvis.

Krievijas varas iestādes drošības pasākumu veikšanai tērē ļoti apjomīgus līdzekļus.FOTOGALERIJA