Piektdienas vakarā, 26.februārī, Londonā nezināmu iemeslu dēļ tika arestēta un paturēta apcietinājumā Latvijas pilsone Laila Brice, kura plašāk sabiedrībai zināma ar tiesvedību par viņas meitas Katrīnas Brices piespiedu adopciju britu ģimenē, aģentūru LETA informēja partijas «Saskaņa» Saeimas frakcijas konsultante Katrīna Iļjinska.


Saeimas deputātam Igoram Pimenovam izdevās telefonsarunā ar Brici noskaidrot, ka policists aresta laikā viņu informēja, ka izdots tiesas rīkojums par arestu. Iepazīstināt Brici ar šā lēmuma tekstu policists atteicās, paziņojot, ka viņa saņems to tiesā šodien. Tiesas rīkojums viņai tika izklāstīts mutiski, piekodinot, ka par to nedrīkst informēt sabiedrību. Tādējādi .


Latvijas pilsone atradās apcietinājumā no 26.februāra nakts līdz 29.februāra rītam bez tiesas lēmuma un apsūdzību uzrādīšanas, norāda «Saskaņa».

Par minēto, kā arī citiem viņam zināmiem lietas apstākļiem deputāts Pimenovs savā vēstulē informēja Latvijas vēstniecību. Viņš iesniedzis lūgumu nodrošināt visu iespējamo palīdzību Bricei, lai nepieļautu viņas tiesību aizskaršanu.

«Neskaidri pamatots, mīklains arests ar acīmredzamu tiesību pārkāpšanu dramatiski pasliktina jau tā smago Lailas Brices stāvokli, kurā viņa atrodas visu laiku pēc britu tiesu lēmumiem saistībā ar viņas meitu, un draud viņas veselībai. Lailas Brices draugi un paziņas Rīgā un Londonā turpina kampaņu Lailas atbalstam. Bijušais Kopienu palātas deputāts, ģimenes tiesību aktīvists Džons Hemings novērtējis britu varas rīcību pret Lailu Brici kā cietsirdīgu,» pauž Pimenovs.


Savukārt, kā apliecināja Ārlietu ministrijas preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons, ministrija pašlaik mēģina skaidrot notikušā detaļas, taču pagaidām esot skaidrs, ka Brice līdz šim nav lūgusi Latvijas konsulāro palīdzību.

Kā ziņots, arī turpmāk Latvijas ārlietu dienests strādās pie tā, lai ārvalstīs dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem būtu pieejama plašāka informācija par bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem rezidences valstī, tikšanās laikā ar Lielbritānijas Eiropas lietu valsts ministru Deividu Lidingtonu apliecināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Jau vēstīts, ka, Brice piecus gadus tiesā cīnās pret Lielbritānijas sociālo dienestu spriedumu, ka māte nav pienācīgi rūpējusies par bērnu.

Pēc Brices pārstāvju sacītā, divus gadus vecā meitenīte no ģimenes Lielbritānijā esot izņemta pēc kaimiņa sūdzības.

Meitene esot bijusi atstāta bez pieaugušo uzraudzības, kad viņas māte devusies uz darbu, bet sarunātā aukle kavējusies.

Gadījums izpelnījies plašu publicitāti Lielbritānijas medijos, publicējot arī detaļas no tiesas sprieduma, kurā aprakstīti arī bērna izņemšanas apstākļi, tostarp minēts, ka policija meitenīti nogādājusi slimnīcā, kur viņai konstatēts kontaktdermatīts, ko izraisījusi mirkšana urīnā.


2010.gada augustā bērnam veikta vispārējā stāvokļa novērtēšana, konstatējot, ka meitenei ir attīstības atpalicība, ko izraisījusi audzināšana bērna attīstību neveicinošos apstākļos un nepienācīga aprūpe..

Un mēs, uzticoties kādai Brices kolēģei, kura medijiem lūdza palīdzību Brices aizstāvībā, lūdzām ziedot naudu. Kauns, mēs atvainojamies, jo neko tādu nezinājām...   Lūdz palīdzēt latviešu žurnālistei, kurai atņemta meita