Apsver domu par ārzemju ceļojumu, un tev ir radušies neatbildēti jautājumi? Jau tagad uzzini Latvijas tūrisma nozares speciālistu atbildes uz aktuālākajiem ceļotāju jautājumiem, savukārt pārējās atbildes saņem izstādē „Balttour 2016”, kas notiks Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā no 5. līdz 7. februārim!

Atbildes sniedz „Balttour 2016” dalībnieki – tūroperatora „Tez Tour” vadītājs Baltijas valstīs Konstantīns Paļgovs, tūrisma aģentūras „Latvia Tours” direktore Ieva Keiša un „365 Brīvdienas” valdes locekle Liene Pelše.

Kā izvērtēt, kuri galamērķi šobrīd ceļotājiem ir visdrošākie un labvēlīgākie?

„Lai izvērtētu viena vai otra galamērķa drošību, ir jāseko līdzi gan jaunākajām sabiedrisko mediju ziņām, gan aktuālajai informācijai, kas parādās Ārlietu ministrijas mājaslapas Konsulārajā sadaļā „Ieteikumi un brīdinājumi ceļotājiem”. Šeit ir aplūkojama interaktīvā karte ar valstīm, kurās nebūtu vēlams uzturēties Latvijas pilsoņiem,” stāsta I. Keiša. Savukārt K. Paļgovs iesaka savas atpūtas plānošanu uzticēt aģentūrai vai operatoram, kuram ir tieša komunikācija ar konkrētā galamērķa partneriem, jo viņi ceļotājam varēs sniegt jaunāko informāciju par vēlamo galamērķi. Turklāt interesenti ir aicināti izstādē „Balttour 2016” apmeklēt Ārlietu ministrijas stendu, lai par šo jautājumu uzzinātu vēl sīkāk!

Kā rīkoties, ja ceļojuma laikā gadās nokļūt nelaimē?

 „Vispirms ir jāvēršas pēc palīdzības attiecīgās valsts atbildīgajos dienestos – policijā, glābšanas vai avārijas dienestā, kā arī jāinformē mājinieki un Ārlietu ministrijas Konsulārais dienests,” iesaka I. Keiša. Arī L. Pelše un K. Paļgovs rekomendē rīkoties tāpat. „Iesaku jau pirms ceļojuma savā mobilajā tālrunī saglabāt Konsulārā dienesta īpašo ārkārtas situāciju tālruņa numuru: +371 67016364 vai +371 26337711!” – tā K. Paļgovs.

Vai „Balttour 2016” piedāvāsiet kādu jaunu tūrisma galamērķi?

„Tūroperators „Tez Tour” izstādē piedāvās jaunu galamērķi – Rimini. Šis Itālijas kūrorts no citiem atšķiras ar savu demokrātisko auru un plašajām brīvā laika pavadīšanas iespējām. Tur ir platas un lēzenas smilšu pludmales, turklāt jūra ir silta un nav dziļa. Klubu un diskotēku pārpilnība zināmā mērā ir noteikusi to, ka Rimini kļuvusi par jauniešu kulta pilsētu. Tāpat pilsēta ir slavena arī ar izklaides kompleksiem un tematiskajiem parkiem, kuros vecāki var jautri un aktīvi izklaidēties kopā ar bērniem. No Rimini var doties arī brīnišķās ekskursijās uz Itālijas mākslas un kultūras pilsētām,” – atklāj K. Paļgovs. Savukārt L. Pelše stāsta, ka „365 Brīvdienas” pirmo reizi piedāvās reisus uz Taizemi vasarā, kā arī ekskursiju programmas uz Vjetnamu, Šrilanku un Malaiziju ar lidojumiem katru nedēļu. Tas vēl nav viss! „Balttour 2016” varēs uzzināt arī par ceļošanas iespējām uz tādiem lieliskiem galamērķiem kā Šveice, Gruzija, Kuba, Apvienotie Arābu Emirāti, Horvātija, Portugāle un daudziem citiem!

Kādi ir šobrīd iecienītākie ceļojumu galamērķi?

„Šobrīd ir novērojams liels pieprasījums pēc ceļojumiem uz Kanāriju salām un Taizemi, kā arī eksotiskajiem galamērķiem – Indiju, Šrilanku, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, savukārt vasarā bez Turcijas izvēlas arī Vidusjūras reģionu – Itāliju, Spāniju, Grieķiju, Francijas dienvidus,” norāda I. Keiša. Savukārt K. Paļgovs uzsver, ka tūristi no Turcijas un Ēģiptes neatsakās: „Ziemas sezonas atpūtas ceļojumiem cenu ziņā Ēģiptei alternatīvu nav. Vasaras sezonas atpūtas ceļojumiem kā alternatīva Turcijai tiek apskatīta Bulgārija, Grieķija, Spānija un Itālija.”

Kas tūristam obligāti ir nepieciešams, dodoties ceļojumā?

I. Keiša uzsver, ka nedrīkst aizmirst par ceļojuma apdrošināšanu, mobilo tālruni, skaidru naudu, bankas kartēm, medikamentiem, un iesaka: „Pirmās nepieciešamības lietas, kā arī mājas un auto atslēgas turiet pie sevis, nevis lieciet nododamajā bagāžā, jo reizēm tā mēdz aizkavēties.” K. Paļgovs norāda, ka jau laicīgi pirms ceļojuma ir jāpārliecinās par pases derīgumu, savukārt L. Pelše mudina neaizmirst, ka arī bērniem ir nepieciešama pase, un piebilst: „Ja bērns nav ierakstīts vecāku pasē, tad līdzi ir jāņem arī bērna dzimšanas apliecība!”

Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem vari saņemt kompetentas atbildes! No 5. līdz 7. februārim dodies uz starptautisko tūrisma izstādi-gadatirgu „Balttour 2016” Ķīpsalā un saņem atbildes arī uz citiem sev aktuāliem jautājumiem. Tev piemērotāko tūrisma piedāvājumu ārvalstīs un arī Latvijā palīdzēs izvēlēties apmēram 850 uzņēmumu pārstāvji!

Izstādi-gadatirgu „Balttour” rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA), savukārt nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. Vairāk par izstādi: www.balttour.lv/.

Seko līdzi sociālajos tīklos:

facebook.com/balttour

twitter.com/Balttour