Motokrosa sezona tuvojas beigām, un arvien vairāk motosportistu sāk gatavoties cīņai par Arenacross Baltijas kausu. Unikālās iekštelpu motokrosa sacensības ļaus šī sporta veida profesionāļiem pagarināt sezonu un izmēģināt spēkus daudz sarežģītākā trasē kā ierasts. Trīsdesmit braucēji no Baltijas un citām valstīm 21.novembrī Arēnā Rīga un 28.novembrī Kauņas Žalgira Arēnā sacentīsies, lai iekļūtu labāko astotniekā un startētu superfinālā.

Iepazīsimies ar desmit sportistiem, kuri pauduši gatavību sacensties trasē, kas ir vairākas reizes īsāka un daudz intensīvāka kā ierastās motokrosa trases.

1. Arūns Gelažninks. Daudzkārtējais Lietuvas un Baltijas valstu čempions, MX1, MX2 un MX3 čempionātu dalībnieks, viens no titulētākajiem Lietuvas motokrosa sportistiem. Lietuvas čempions enduro un cross country klasē, kā arī Baltijas enduro vicečempions stāsta: “Visvairāk Arenacross sacensībās gaidu mirkli, kad pirmais redzēšu finiša karogu.” Papildus tam Arenacross Baltijas kausa pirmā posma uzvarētājs cer sagaidīt fanu atbalstu un labi pavadītu laiku gaidāmajās sacensībās.

2. Andero Lusbo. Igaunijas braucējs jau piedalījies Arenacross Baltijas kausa pirmajā posmā šajā pavasarī, turklāt ļoti veiksmīgi. Startējot uz Suzuki motocikla, viņš triumfēja superfinālā, iegūstot otro vietu OpenPro klasē. Novembrī Andero startēs ar Yamaha motociklu, un tā būs viņa jaunā spēkrata debija. “Ceru, ka izveidosies laba sinerģija ar manu jauno motociklu, un braukšu maksimāli ātri. Kad pats jūtos labi, arī rezultāti ir labi,” stāsta Andero Lusbo.

3. Kārlis Sabulis. Šīgada Latvijas vicečempions motokrosā, Latvijas motokrosa kausa bronzas ieguvējs, Eiropas motokrosa čempionāta dalībnieks. Jaunā Latvijas motokrosa zvaigzne vēl nav paguvusi piedalīties superkrosa tipa sacensībās, taču labprāt to beidzot darīs. “Esmu skatījies pagājušās Arenacross Baltijas kausa sacensības un esmu pārliecināts, ka tas ir labs pasākums. Ceru, ka arī šajā rudenī tas būs lielisks, un man izdosies uzvarēt! Svarīgāko sacensību sezona šogad ir noslēgusies, bet es plānoju turpināt braukt un kāpt uz pjedestāla. Arenacross sacensības salīdzinājumā ar motokrosu atšķiras tehniski un ir arī fiziski grūtākas,” teic Kārlis.

4. Domants Jazdausks. Lietuvas vicečempions motokrosā jau divas reizes guvis godalgotas vietas Arenacross sacensībās, 2014.gada rudenī kļūstot par 3.vietas ieguvēju MX2 klasē un 2015.gada martā finišējot 2.vietā. Domantam patīk šādas trases: “Nav jāsatraucas par laika apstākļiem un var braukt jebkurā dienas laikā daudzu skatītāju acu priekšā.” Sportistu nebaida lielais cilvēku skaits, kas vēro teju katru kustību: “Braucot cenšos koncentrēties uz trasi un nedomāju par skatītājiem, lai gan labs atbalsts, protams, tikai palīdz.

5. Augusts Justs.Sajūtas ir tādas, it kā tu skrietu puskilometru tūkstošiem skatītāju acu priekšā,” uz jautājumu, ar ko varētu salīdzināt startu Arenacross trasē, atbild Latvijas motokrosa profesionālis. 23 gadus vecais sportists to zina pārliecinoši, jo ir pirmais šo sacensību uzvarētājs. 2014.gada oktobrī Eiropas, Latvijas un Nīderlandes motokrosa čempions pieņēma izaicinājumu un triumfēja Kauņas Žalgira arēnā. Pēc Augusta domām Arenacross Baltijas kauss ir lielisks pasākums gan publikai, gan pašiem sportistiem, tādēļ viņš cer, ka arī Latvijas skatītājiem tas patiks.

6. Dāvis Līvs. Šīgada Latvijas motokrosa čempionāta bronzas medaļas ieguvējs. Pirmajās Arenacross Baltijas kausa sacensībās 2014.gadā ieguvis 2.vietu OpenPro kasē, sportists labi zina, cik kompakta un intensīva ir iekštelpu motokrosa trase. Jautāts par to, ko sagaida no šī gada sacensībām, sportists atbild, ka gaida uzvaru, tomēr vairāk par visu cer piedzīvot labas sacensības un ieraudzīt daudz skatītāju. “Esmu pārliecināts, ka tas būs lielisks pasākums. Arenacross ir kā vulkāns – tas nav liels, taču var izraisīt milzīgu izvirdumu,” salīdzina Dāvis Līvs.

7. Dāvids Karka. Daudzkārtējais Lietuvas un Baltijas valstu motokrosa čempions šogad debitējis EMX125 motociklu klases Eiropas čempionātā. Viens no perspektīvākajiem Lietuvas motokrosa talantiem Arenacross trasi iemēģinās pirmoreiz: “Esmu skatījies iepriekšējā gada sacensības – skatītāju daudzums un iespaidīgais atbalsts vien liek pār muguru skriet skudriņām. Gaidu sacensības un ceru uz labu trasi, labiem braucējiem, publikas atbalstu un, protams, labiem rezultātiem.

8. Tomass Šileika. Septiņpadsmit gadus vecais sportists ir strauji uzlecoša motosporta zvaigzne. Tomass ir Itālijas un ADAC motokrosa čempionātu uzvarētājs, 2014.gada Eiropas motokrosa čempionāta 5.vietas ieguvējs un Pasaules Jaunatnes čempionāta 6.vietas ieguvējs. “Viss, ko vēlos, ir parādīt savu labāko sniegumu un arī izbaudīt braucienu. Ja izdosies apvienot šīs abas lietas, tad būs arī rezultāts,” Tomass saka par gaidāmajām Arenacross Baltijas kausa sacensībām. “Vienmēr palīdz labs starts, bet galvenais tomēr ir katrā aplī perfekti pārvarēt visus šķēršļus un tik šaurā trasē nepieļaut kļūdas.

9. Gints Filipsons. Šī divdesmit vienu gadu vecajam sportistam ir jau 15.motokrosa sezona. Latvijas motokrosa čempionāta un Superkausa uzvarētājs vairākus gadus cīnījās ar traumām un šī gada čempionātā ierindojās 5.vietā. Gintam motokrosā visvairāk patīk ātrums, adrenalīns, cīņa ar citiem sportistiem un pozitīvās emocijas, ko iespējams gūt pēc sacensībām. “Arenacross Baltijas kausa sacensībās ceru iegūt labu pieredzi un izbaudīt aizraujošu braucienu; šīs sacensības nebūs vieglas,” atzīst Gints.

10. Artūrs Daračius. Sportists bijis saistīts ar motokrosu astoņus gadus un ir pārliecināts, ka Arenacross cīņa būs grūta, taču viņš deg nepacietībā izmēģināt jauno trasi. Pagājušajā Lietuvas Motokrosa čempionāta sezonā 85 kubikcentimetru klasē viņš ierindojies 4.vietā, bet šogad sācis startēt 125 kubikcentimetru klasē. Arenacross Baltijas kausā viņš startēs kopā ar spēcīgajiem MX2 braucējiem.

Arenacross Baltijas kausa sacensībās Rīgā un Kauņā skatītāji redzēs arī Latvijas un Igaunijas motokrosa izlases dalībniekus Matīsu Karro un Prītu Ratsepu, kā arī vēl virkni titulētu sportistu, kuru saraksts pastāvīgi tiek papildināts. Ekstrēmus trikus pasākuma laikā demonstrēs arī profesionālie FMX braucējie Mārtiņš Aleksandrovičš un zviedri Fredriks Bergrēns un Tomass Johansons.