17.decembrī plkst. 20:00 „Arēna Rīga” amfiteātrī ar savu jaunāko programmu viesosies par Balkānu mūzikas karali dēvētais temperamentīgais, ekstravagantais, jautrais un Latvijas klausītāju tik iemīļotais mūziķis Gorans Bregovičs un viņa leģendārais Kāzu un bēru orķestris.

Latvijas klausītājiem šis lieliskais Balkānu mūziķis ir labi pazīstams, jo viņš Latvijā viesojies vairākkārt. 2014.gada vasarā Gorans Bregovičs un viņa Kāzu un bēru orķestris aizvadīja triumfālu koncertu pārpildītajā Dzintaru koncertzālē, viesojoties festivālā „Summertime – aicina Inese Galante” un atskaņojot gan dziesmas no sava jaunākā albuma „Champagne for Gypsies” („Šampanietis čigāniem”; 2013), gan arī savus lielākos hitus.

Savukārt par 17.decembra koncertu mūziķis teic, ka cer rīdziniekiem sarīkot īsti karstasinīgu ballīti Ziemassvētku un tuvējā Jaungada noskaņās: „Cilvēks nevar būt visu laiku apdomīgs un ļoti saprātīgs. Viņam ir tiesības kādā brīdī būt mazliet trakam, un tas ir tikai normāli.”

Savas gandrīz 40 gadu ilgās karjeras laikā maestro Bregovičs pelnīti kļuvis par visas Balkānu mūzikas ievērojamāko mākslinieku. Komponists radījis mūziku gandrīz trīsdesmit kinofilmām, kuru vidū ir «Čigānu laiks» (Time of the Gypsies), «Arizonas sapnis» (Arizona Dream), «Turku gambīts» (The Turkish Gambit), «Borats» (Borat), «Melnais kaķis, baltais kaķis» (Black cat, white cat), sniedzis koncertus visā pasaulē, piedalījies «Eirovīzijā» un sadarbojies ar dažāda mēroga zvaigznēm – sākot ar poļu dziedātāju Kaju līdz Igijam Popam un Sezārijai Evorai. Viņš divreiz ieguvis Kannu kinofestivāla „Zelta palmas zaru” – par mūziku Patrisa Šero filmai „Karaliene Margo” (Queen Margot; 1994) un mūziku Emira Kustruricas filmai „Underground” (1995). Mūziķa filmogrāfijā ir ap četrdesmit filmu.

Biļetes uz Gorana Bregoviča koncertu varēs iegādāties „Biļešu serviss” kasēs un šeit. Koncerta organizatori: „Concept music”.