21.novembrī Arēnā Rīga ekstrēmo sporta veidu cienītājus gaida dubulta izklaide – spēcīgāko Baltijas valstu motokrosa braucēju sacensības papildinās motoakrobātu šovs. Arenacross Baltijas kausa trasē elpu aizraujošus trikus augstu gaisā izpildīs motofrīstaila meistari no Latvijas un Zviedrijas.

Arī sacensību posmā Kauņā 28.novembrī skatītājiem būs iespējams vērot latvieša Mārtiņa Aleksandroviča un zviedru Fredrika Bergrēna un Toma Johansona šovu. Motociklisti sola, ka visi klātesošie būs “pārsteigti un izjutīs vistrakākās emocijas”.

Mārtiņš Aleksandrovičs, FMX pasaulē vairāk zināms ar vārdu Alex, ir vienīgais profesionālais FMX braucējs Baltijas valstīs. Četru gadu laikā kopš sava pirmā mēģinājuma izpildīt atmugurisko salto sportists strauji iekļuvis FMX elitē un, piedaloties dažādos ekstrēmos sporta šovos, apceļojis gandrīz visu Eiropu, Indonēziju, Maroku un citas valstis. Mārtiņš Aleksandrovičs daudz laika pavada Spānijā, kur piedalās FMX čempionātā, šovos un treniņnometnēs.

“Man šķiet, ka Arenacross Baltijas kauss būs ļoti spēcīgs un unikāls šovs. Tas ir jauns virziens Baltijas valstīs. Kompaktā trase nozīmē, ka skatītāji var gaidīt daudz kritienu, apdzīšanas manevrus, bloķēšanu un sīvu cīņu katrā no apļiem. Tā būs lieliska nedēļas nogale visiem ekstrēmā sporta faniem,” stāsta Mārtiņš Aleksandrovičs. Turklāt Latvijas motokrosa čempions un kādreizējais Eiropas motokrosu dalībnieks ne vien startēs šovā, bet arī vadīs Arenacross Baltijas kausa pasākumu.

Zviedrs Fredriks Frogs Bergrēns ir viens no vispopulārākajiem Ziemeļeiropas FMX braucējiem pasaulē. Viņa trikus iespējams redzēt filmā “The Expendables 3”, kurā darbojas tādi slaveni Holivudas aktieri kā Silvestrs Stalone, Arnolds Švarcenegers, Džeisons Stethems un citi. Viņa atmuguriskais salto virs lidojošas lidmašīnas guvis visas pasaules ievērību. Savukārt Toms Johansons, kas arī uzstāsies Rīgā un Kauņā, atšķiras no citiem braucējiem ar īpaši plūstošu FMX elementu izpildi.

21.novembrī 30 labākie motokrosa sportisti no Baltijas un citām valstīm pulcēsies Arēnā Rīga, kur pirmo reizi Latvijā norisināsies “Arenacross Baltic Cup 2015” posms. Šis vērienīgais pasākums pārvērtīs Arēnu par 300 metrus garu moto trasi. Rīgā notiks Baltijas kausa otrais posms, bet tā noslēdzošās sacensības norisināsies Kauņas Žalgira arenā nedēļu vēlāk.

Sacensību kvalifikācijas raundā tiks atlasīti 30 labākie braucēji, kas startēs trīs grupās un superfinālā: Bērnu klase (ar 50cm3 motocikliem), MX2 un Open Pro klase. Astoņi labākie braucēji noslēgs pasākumu, sacenšoties Arenacross Baltijas kausa Superfinālā.

Arenacross Baltijas kausa sacensības rīko Bravo Events sadarbībā ar Lietuvas bērnu motoklubu un Lietuvas motosporta federāciju. Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Servisa tīklā.