Viens no vecākajiem un pasaulē atzītākajiem konjaka namiem Hennessy šogad atzīmē pastāvēšanas 250 gadus. Ilgās konjaka radīšanas tradīcijas Latvijā Hennessy atzīmēs, atklājot īpašu pop-up veikalu, kurā piedāvās iespēju iepazīties ar plašo Hennessy konjaku klāstu, tai skaitā ar īpaši 250 gadu jubilejai radīto ekskluzīvo Hennessy 250 Collector Blend.

Hennessy pop-up veikals būs vienīgā vieta Latvijā, kurā būs iespējams pilnībā ienirt Hennessy pasaulē – pārrunāt interesējošus jautājumus ar zinošiem cilvēkiem un uzzināt jaunas lietas par šo pasaulē visiemīļotāko konjaku. Veikals durvis vērs 2. oktobrī modes un izklaides centrā Riga Plaza un apmeklētājiem būs pieejams visu oktobri.

Par godu Hennessy nama 250. jubilejas svinībām uz veikala atklāšanu Latvijā ieradīsies Hennessy vēstnesis, izcilais vitikultūras un oenoloģijas speciālists Fabiāns Levjē (Fabien Levieux). Daudzu gadu garumā viņš apceļojis pasauli, lai apmācītu speciālistus un stāstītu, kā sasniegt izcilību konjaka radīšanā. Aicinot pasākuma viesus kopīgi atzīmēt konjaku nama nozīmīgo jubileju, Hennessy vēstnieks piedāvās klātesošajiem ekskluzīvu iespēju nobaudīt īpašo jubilejas konjaku Hennessy 250 Collector Blend.

Šis 250. gadskārtas konjaks, kas visā pasaulē pieejams ļoti ierobežotā skaitā, turpina Hennessy konjaku nama tradīciju. Kopš izveidošanas 18. gadsimtā tas zīmīgākās jubilejas vienmēr atzīmē, radot īpašu konjaku, kas iezīmē nozīmīgu pagriezienu Hennessy nama vēsturē. Šogad, turpinot aizsākto tradīciju un atzīmējot Hennessy nama 250 gadus neapsīkstošo izcilības, radošuma un jaunatklāšanas garu, radīts Hennessy 250 Collector Blend. Tam piemīt Hennessy raksturīgais stils – tas ir izsmalcināts un elegants. Tā garšas buķete veidojusies vairāku 15-35 gadus vecu konjaku spirtu miksēšanas rezultātā. Jubilejas konjaks nogatavināts tieši 250 mucās, kurās katrā pildīti un nobriedināti 250 litri konjaka.

Daļa šīs kolekcijas būs pieejama arī konjaka cienītājiem Latvijā. Atbilstoši starptautiski atzītā vīnu un stipro alkoholisko dzērienu tirgus mērījumu avota IWSR datiem Latvijas iedzīvotāji īpaši iecienījuši tieši Hennessy zīmola konjakus.

Hennessy ir konjaku tirgus līderis Latvijā, veidojot 52,6% no visa Latvijā iegādātā konjaka. Turklāt Hennessy pārdošanas apjomi katru gadu palielinās. Tā, piemēram, pērn Hennessy Latvijas iedzīvotāji iegādājās par aptuveni 32% vairāk nekā 2013.gadā. Arī pagājušajā gadā “SKDS” pētījumu centra veiktā aptauja liecina, ka 54% iedzīvotāju dod priekšroku tieši senā Hennessy nama konjakam.