„Concept music” informē, ka 17.decembrī „Arēna Rīga” amfiteātrī ar savu jaunāko programmu viesosies par Balkānu mūzikas karali dēvētais temperamentīgais, ekstravagantais, jautrais un Latvijas klausītāju tik iemīļotais mūziķis Gorans Bregovičs un viņa leģendārais Kāzu un bēru orķestris.

Latvijas klausītājiem šis lieliskais Balkānu mūziķis ir labi pazīstams, jo viņš Latvijā viesojies vairākkārt. 2014.gada vasarā Gorans Bregovičs un viņa Kāzu un bēru orķestris aizvadīja triumfālu koncertu pārpildītajā Dzintaru koncertzālē, viesojoties festivālā „Summertime – aicina Inese Galante” un atskaņojot gan dziesmas no sava jaunākā albuma „Champagne for Gypsies” („Šampanietis čigāniem”; 2013), gan arī savus lielākos hitus.

Toreiz, komentējot savu lēmumu aicināt Goranu Bregoviču piedalīties savā festivālā, izcilā latviešu operdziedātāja Inese Galante pauda: „Esmu novērojusi, ka latvieši Bregoviču mīl. Viņš ir izcils un pasaulē novērtēts komponists ar savu īpatnēju humora izjūtu un ekspresivitāti. Ne velti Bregovičs ir kļuvis par kinomūzikas ikonu un vienu no slavenākajiem Balkānu mūzikas pārstāvjiem. Arī mani viņš ir apbūris ar savu talantu, savienojot netradicionālus mūzikas stilus, no pareizticīgo baznīcas dziedājumiem līdz pat ebreju vijīgajām melodijām. Gorana mūzika ir īsts baudījums tiem, kam patīk adrenalīns un pilnīga atslēgšanās no visa apkārt notiekošā.”

Atgādināsim, ka Gorans Bregovičs ir arī ievērojams filmu mūzikas komponists: viņa mūzika skan filmās „Time of the Gypsies” (1988), „Arizona Dream” (1992), „Underground” (1995), „La Reine Margot” (1994), „27 Missing Kisses” (2000), „Black Cat, White Cat” u.c.

Savukārt par 17.decembra koncertu mūziķis teic, ka cer rīdziniekiem sarīkot īsti karstasinīgu ballīti Ziemassvētku un tuvējā Jaungada noskaņās: „Cilvēks nevar būt visu laiku apdomīgs un ļoti saprātīgs. Viņam ir tiesības kādā brīdī būt mazliet trakam, un tas ir tikai normāli.”

Biļetes uz Gorana Bregoviča koncertu varēs iegādāties „Biļešu servisa” kasēs un internetā, sākot no pirmdienas, 28.septembra, plkst.10.