Interjera materiāls, uz kura nepaliek pirkstu nospiedumi, gaismas ķermeņi purpura krāsu gammā, transformējamas mēbeles – šīs un vēl citas 2016. gada interjera, mēbeļu un apgaismojuma jaunākās tendences varēs aplūkot no 2. līdz 4. oktobrim izstādē „Baltic Furniture 2015” Ķīpsalā!

1. „Jā” mierīgiem toņiem virtuves dizainā

Izvēloties jau gatavu virtuves mēbeļu komplektu vai pasūtot to individuāli, ir svarīgi ņemt vērā trīs būtiskas tendences, ko varēs iepazīt arī uzņēmuma „Feidi” stendā. Pirmkārt, 2016. gadā virtuvju dizainā tiks izmantoti dabīgie materiāli, tādi kā lakots, eļļots vai krāsots masīvkoks un finierējums kombinācijā ar sintētiskiem materiāliem, piem., “Fenix” un “Corian”. Otrkārt, modernai virtuves iekārtai būs nevainojama ergonomika un dizainā apvienots ikdienā neierastais, piemēram, lakoniskas formas kombinācijā ar klasiskiem vai retro elementiem. Un, visbeidzot, lai radītu mājīgu vidi – nākamgad dominēs mierīgie un neitrālie bēšīgie, zilganpelēkie un brūnganie toņi.  Dažādība 2016. gadā paliek tikai formās!

2. Joprojām modē – transformējamas mēbeles

2016. gadā vēl arvien aktuālas būs transformējamas mēbeles, kas ir īpaši piemērotas mazu dzīvojamo vai darba telpu īpašniekiem, kuriem katrs kvadrātmetrs ir no svara. Lietuviešu uzņēmuma „Meduma” ekspozīcijā varēs apskatīt modernu dīvānu transformeru, kas ar vieglu rokas kustību no dīvāna pārtop par gultu un no gultas – par krēslu. Savukārt „Salons AIS” prezentēs transformējamus darba galdus, kas ne vien sniedz ķermenim komfortu, bet arī veicina kaloriju sadegšanu. Ērti un sportiski vienlaikus!

3. Plāni un viegli dizaina radiatori

Patīkams jaunums gan klasiska, gan mūsdienīga interjera īpašniekiem būs dizaina paneļradiatori, kas kļuvuši vēl plānāki, vieglāki un ir īsteni dizaina objekti. Uzņēmuma „SB Siltumtehnika” stendā varēs iepazīties ar jaunākajiem dizaina radiatoru “Leggero” modeļiem, kas ir pieejami dažādās krāsās un uzstādāmi pie sienas gan horizontāli, gan vertikāli.

4. Lampu modē valdīs purpura krāsas un dabīgi materiāli

Domājot par jaunu gaismas ķermeņu iegādi, der atcerēties, ka nākamgad lampu modē būs gaišu, neitrālu toņu saspēle ar spilgtiem krāsu akcentiem. Dizaina gaismas ķermeņos tiks izmantota  aktuālā purpura krāsu gamma, pavasarīgi zaļais tonis, kā arī silti dzeltenais. Īpašu šarmu lampām piešķirs dabīgā lina abažūri. Vairāk par nākamā gada apgaismojuma risinājuma tendencēm izstādes apmeklētāji varēs uzzināt „LaLampa” stendā.

5. Inovatīvs lamināts

Ražotāja „Arpa” inovatīvajam augstspiediena laminātam piemīt atmiņas efekts – jūsu radīto defektu var izdzēst kā nebijušu ar siltuma palīdzību, uz tā nepaliek pirkstu nospiedumi un tas ir apstrādāts ar ūdeni atgrūdošu pārklājumu. Lieliski piemērots virtuves un vannas istabu mēbeļu, arī durvju izgatavošanai un sienu noformēšanai. Šo gudro laminātu izstādē „Baltic Furniture 2015” piedāvās uzņēmums „Intar-Sija”.

Vienlaikus Ķīpsalā notiks Rīgas starptautiskā dizaina izstāde “Design Isle 2015”, kurā Baltijas dizaineri prezentēs oriģinālas mēbeles, interjera un grafiskā dizaina darbus, modes aksesuārus un dzīvesstila produktus. Ūdeni dzert mudinoša glāze „Verba”, bezvadu mikrofons „Runa”, spēļu ēdamtrauki, daudzfunkcionāls galds „Brīvdomātājs”, interaktīvi izglītojošas „Zvaigžņu segas” saldākam miegam – šie un vēl citi dizaina meistardarbi pārsteigs izstādes apmeklētājus. Vairāk: www.designisle.lv/.

Izstādi „Baltic Furniture 2015” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. 

Vairāk par izstādi: www.balticfurniture.lv/ un www.facebook.com/baltic.furniture.