Sporta un veselības dienu Tukumā svētdien, 20. septembrī, ieskandināja Veselības maršruta atklāšana, kuru izgāja un vingrojumus aktīvi pildīja gan tikko staigāt sākuši bērni, gan seniori ļoti cienījamā vecumā un pat ratiņkrēslos sēdošie. Smiekli, vārdu minēšana un īsta atvasara bija daudzo vingrotāju sabiedrotie.

Šis ir jau trešais veselības maršruts, kas atklāts Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra kampaņas „Aktīva ik diena!” ietvaros. Pirmos divus – Ogrē un Kauguros – jau aktīvi izmanto ģimenes un seniori, kuri ikdienas pastaigas tagad kļuvušas aktīvās un, jā, arī jautrākas. Pie katra informatīvā stenda, kas vēsta, kā un cik daudz katrai vecuma grupai veicams konkrētais vingrojums, ir arī uzdevums atmiņas uzlabošanai jeb tā sauktais fitness smadzenēm – ejot līdz nākamajam stendam, vingrotājiem jānosauc pēc iespējas vairāk vārdu, kas sākas ar konkrētu burtu. Piemēram, A vai G...

Jāteic, tukumnieki patiesi izcēlās ar vārdu minēšanu un arī ar centību, pildot vingrojumus. Viņu vidū bija arī Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans, kurš, sveicot pilsētniekus un viesus, nekautrējās atzīt, ka veselības maršrutā uz informatīvajiem stendiem lasāmā informācija likusi viņam aizdomāties par savas ikdienas citādāku organizēšanu un ēšanas ieradumiem: „Izrādās, nemaz nevajag daudz laika veltīt tam, lai izkustinātu savus muskuļus, un to var izdarīt arī šādā patīkamā veidā – svaigā gaisā izstaigājot veselības maršrutu.”

Vairāki pasākuma dalībnieki pievienojās domes priekšsēdētāja teiktajam, atzīstot, ka patiesi ir interesanti un vērtīgi uzzināt, kā, piemēram, rīkoties pēc apēstas kūciņas, lai našķošanās ar laiku nepārvērstos par cīņu ar liekajiem kilogramiem.

Savukārt soļotājs Modris Liepiņš īpaši uzsvēra jaunatklātā veselības maršruta nozīmīgumu ikdienas aktivitātēs: „Labāk, lai visi esam veseli un mums nebūtu jādomā par slimībām, tāpēc izmantojiet šo iespēju svaigā gaisā izpildīt vingrinājumu kompleksa minimumu, kas ikdienas nepieciešams.”

Pēc uzmundrinošajām uzrunām sekoja izloze, kuras laikā trīs laimīgie tika pie veselības veicināšanas kartēm. „Tās dod iespēju savā pilsētā un arī citviet apmeklēt gan sporta klubus, gan arī izmantot citas veselības uzlabošanai nepieciešamas aktivitātes ar ievērojamu atlaidi,” pauda Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas departamenta direktore Ilze Straume.

Tā nemanot pienāca laiks praktiskai darbībai, un pēc iesildīšanās vingrinājumiem gara jo gara aktīvistu straume čalodama brašā solī devās no viena stenda pie nākamā, centīgi izpildot katru uzdevumu. Vieni no čaklākajiem bija Tukuma invalīdu sporta kluba pārstāvji. Viņiem fiziskās aktivitātes neesot svešas, lai gan daļa pārvietojas ratiņkrēslā. Un arī ar vārdu minēšanu dzelteni tērptajiem sporta kluba biedriem gāja raiti – kā nu ne, ja vairums no viņiem ne tikai vingro, bet arī spēlē dambreti, novusu, met šautriņas...

Šīs nedēļas nogalē veselības maršrutu atklās arī Cēsīs un Varakļānos, bet vairāk informācijas meklē kampaņas interneta vietnē www.aktivadiena.lv/.