Nesen „Superkausā“ sudraba godalgu ieguvušais Matīss Karro ar motosportu nodarbojas jau 20 gadus - gandrīz visu mūžu. 23 gadus vecais sportists šobrīd ir viens no spēcīgākajiem Latvijas motokrosa braucējiem un jau ir piepildījis savu bērnības sapni kļūt par profesionāli un startēt Pasaules čempionātā. Šo sezonu Matīss Karro noslēgs Arenacross Baltijas Kausa posmā, kas 21.novembrī notiks Arēnā Rīga un sportistam būs pirmās šāda veida sacensības.

Matīs, vai Tu atceries savu pirmo braucienu ar MX motociklu? Tas bija sen!  

Patiesībā tā ir visa mana dzīve, jo sāku braukt 3 gadu vecumā. Īsti neatceros, kā tas sākās, bet vecās bildēs un video redzams, kā braucu pa mežu uz mazītiņa motocikla, ko tēvs man savām rokām uztaisījis. Man ļoti patika šis motocikls, un kamēr citi bērni spēlējās rotaļu laukumā, gribēju tikai braukāt ar savu motociklu.

Kas Tevi visvairāk motivēja ko sasniegt? Ko Tev nozīmē motokross?

Kad paaugos un sāku uzvarēt sacensībās, sāku sapņot lielākus sapņus. Gribēju kļūt par profesionāli, piedalīties Pasaules čempionātā un darīju visu, lai to sasniegtu. Neviens, ne vecāki, ne kāds cits, mani nespieda to darīt. Tas bija mans sapnis, un ļoti daudzi cilvēki ir atbalstījuši mani un palīdzējuši to sasniegt. Bez šiem cilvēkiem es nebūtu ticis tik tālu. Motokrosam esmu upurējis ļoti daudz, bet nekad to neesmu nožēlojis. Man patika būt atšķirīgam, un es nekad nenoguru no sporta – tā ir lieta, ko mīlu un kas man padodas. Nav daudz cilvēku, kuri varētu darīt to, ko patiešām mīl un turklāt vēl ar to nopelnīt iztiku.

Kurš mirklis motokrosa laikā Tev sniedz vislielāko gandarījumu? 

Ir divi šādi momenti! Brīdis, kad esi uz starta līnijas un gaidi, kad kritīs barjera. Visi braucēji grib būt pirmie pirmajā pagriezienā, tādēļ man ļoti patīk brīdis, kad barjera krīt, es atlaižu sajūgu un esmu pirmais starta izrāvienā. Protams, ļoti patīkami ir arī uzvarēt. Jebkurās sacensībās. Uzvaras sajūta ir vislabākā.

Tu esi daudzkārtējs Latvijas motokrosa čempions, esi uzvarējis arī Pasaules Junioru čempionātā un Lielbritānijas čempionātā. Kura no uzvarām līdz šim bijusi saldākā?

Esmu piedalījies sacensībās visā pasaulē. Vissaldākā uzvara bija 2008.gadā, kad uzvarēju Pasaules Junioru čempionātā, bet pēdējā 2014.gadā, kad uzvarēju Lielbritānijas čempionātā. Tā man bija lieliska sezona, kurā piepildīju vienu no saviem mazajiem sapņiem. Lai arī startējot ārzemēs līdzās ir mazāk fanu, ir vairāki, kuri man visur seko. Anglija ir manas otrās mājas, un daudzi latvieši nāk uz sacensībām un mani atbalsta. Lai gan, ja pats sev tici, tāpat būsi labākais, un nav svarīgi, vai apkārt ir atbalstošās mājas sienas vai nē. 

Ja Tev būtu dēls vai meita, vai Tu priecātos, ja viņš vai viņa izvēlētos profesionāla motosportista karjeru?

Esmu par to domājis. Un, šķiet, ka nē. Vismaz ne motokrosu – ļoti labi zinu, kam esmu gājis cauri un negribētu, lai mans bērns piedzīvo to pašu. Galvenokārt traumu dēļ. Ja tas būtu cits sports, jā, būtu ļoti lepns.

Kas ir pats svarīgākais nosacījums, lai motobraucējs būtu veiksmīgs?

Viss - sapņi, motivācija, cilvēki tev apkārt, treniņi, fitness. Ja tas viss tev ir un ja no sirds centies, veiksme atnāks. 

Vai Tev ir kādi māņticīgi rituāli?

Ne gluži. Ir dažas lietas, ko daru pirms starta, piemēram pastiepjos un šo to domāju, bet nekas no tā nav māņticība. 

Parunāsim par Arenacross. Tās Tev būs pirmās šāda veida sacensības, kā Tev šķiet, kas būs vissvarīgākais, lai sagatavotos tām?

Tas izklausās interesanti un esmu ieplānojis dažas lietas, kas man palīdzēs labāk sagatavoties Arenacross Baltijas kausam, taču savus plānus labāk nestāstīšu, citādi citi braucēji darīs to pašu. Trase ir ļoti kompakta un ir ļoti jākoncentrējas, lai visi lēcieni izdotos perfekti. Mans vienīgais mērķis Arenacross Baltijas kausa sacensībās ir uzvarēt! Esmu pārliecināts, ka arī mani fani palīdzēs, pateicoties viņiem man būs vēl vairāk enerģijas un motivācijas.

21.novembrī 30 labākie motokrosa sportisti no Baltijas un citām valstīm pulcēsies Arēnā Rīga, kur pirmo reizi Latvijā norisināsies “Arenacross Baltic Cup 2015” posms. Šis vērienīgais pasākums pārvērtīs Arēnu par 300 metrus garu moto trasi. Rīgā notiks Baltijas kausa otrais posms, bet tā noslēdzošās sacensības norisināsies Kauņas Žalgira arenā nedēļu vēlāk.

Sacensību kvalifikācijas raundā tiks atlasīti 30 labākie braucēji, kas startēs trīs grupās un superfinālā: Bērnu klase (ar 50cm3 motocikliem), MX2 un Open Pro klase. Astoņi labākie braucēji noslēgs pasākumu, sacenšoties Arenacross Baltijas kausa Superfinālā.

Arenacross Baltic cup” rīko Bravo Events sadarbībā ar Lietuvas bērnu motoklubu un Lietuvas motosporta federāciju. Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Servisa tīklā un šeit.