23.oktobrī Rīgas Kongresu namā, 24.oktobrī Ventspils teātra namā „Jūras vārti” un 26.oktobrī Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē uzstāsies Gruzijas dziesmu un deju ansamblis „Salkhino”.

Izcili dejotāji, virtuozi mūziķi, neparasti mūzikas instrumenti un daudzbalsu dziedājumi. Aizraujoša mūzika un dejas, graciozas sievietes, azartiski džigiti un autentisks gruzīnu dziesmu izpildījums – to visu redzēsim „Salkhino” koncertos.

Savā priekšnesumā grupa izdejo un izdzied stāstus no Gruzijas vēstures, un tos vēl aizraujošākus dara krāšņie tērpi, dekorācijas, kā arī gaismu un skaņu saspēle.

Ansamblis dibināts 1993.gadā, uzstājies visā pasaulē, kļuvis par neskaitāmu festivālu laureātu un saņēmis daudz kritiķu uzslavu:

Gruzijas dejotāji burtiski lido uz skatuves. Tā ir īsta vētra!” sajūsmināti raksta „Daily Mirror” (Austrālija).

Tas ir unikāls fenomens, kas kaut reizi dzīvē jāredz katram,” piekrīt „Le Figaro” (Francija).

„Salkhino” mākslinieciskais vadītājs ir Gruzijas nopelniem bagātais mākslinieks Šalva Papiašvili. Viņa radītā ansambļa unikalitāte slēpjas tā dalībnieku spējā ne vien dejot, izpildot sarežģītus akrobātikas elementus, bet vienlaikus izlocīt balsi tradicionālajos gruzīnu daudzbalsu dziedājumos.

Pusotru stundu garā koncerta koncerta laikā skatītāji iepazīsies ar visu Gruzijas reģionu kultūru. Ansamblis uzstāsies tautas folkloras ansambļa „Me Rusatveli” pavadījumā.

Pasākumu rīko SIA „Maketika”.

Biļetes var iegādāties šeit