Sestdien, 19. septembrī, pulksten 12.30 kinoteātra „Splendid Palace” lielajā zālē notiks V. Hotinenko filmas „Mantinieki” pirmizrāde.

Skatītājiem pēc filmas noskatīšanās būs iespēja tikties ar uzņemšanas grupu un festivāla viesiem, lai apspriestu filmā aplūkotās tēmas.

Vladimira Hotinenko kinolente ir veltīta Sirdsskaidrā Radoņežas Sergija 700 gadu jubilejai. Un tomēr filma nav veidota vēsturiskajā žanrā – tās sižets saistās ar notikumiem mūsdienās. „Vēsture māca, bet mēs esam slikti skolēni, tādēļ atkal un atkal nākas atkārtot neapgūto, cerot, ka varbūt nākamreiz rīkosimies tā, kā pieklājas.”

Filma rosina lūkoties uz vēsturi caur laika prizmu.

Darbība sākas televīzijas studijā, kas pieder vienam no centrālajiem kanāliem. Notiek sarunu šova „Mantojums” filmēšana. Piepeši atklājas priekšniecības nodomi šo programmu slēgt. Nolēmis, ka nu vairs nav ko zaudēt, „Mantojuma” vadītājs veic drosmīgu eksperimentu – provocē raidījuma dalībniekus uz atmaskojošiem paziņojumiem.

Spraigā un pat niknā ķīviņā gaisotnē viņš zaudē kontroli pār auditoriju, klātesošie kļūst par neprāta šova lieciniekiem un līdzdalībniekiem. Negaidīti izrādās, kāds plāno izmantot programmu kriminālos nolūkos: nonākt televīzijas kameras objektīva priekšā un nodrošināt sev alibi...

Lomās: Leonīds Bičevins, Aleksandrs Balujevs, Anatolijs Belijs, Agripīna Steklova un daudzi citi.

„Es priecāšos, ja ar šīs filmas palīdzību būšu atjaunojies,” – teic režisors. „Man tā ir absolūti neparasta, turklāt jubilejas kinolente. Divdesmit piektā. Varu atzīties, ka esmu pat samulsis, esmu satraukts. Filma, kas uzņemta sarunu šova žanrā, ir jauns stāsts Krievijas kinematogrāfijā. Man bija interesanti, tas ir noteikts posms manā dzīvē,” atzīst V. Hotinenko.