Krāšņās un daudzveidīgās festivālu vasaras izskaņā 22. un 23. augustā Lucavsalā notiks izglītojošs pašizziņas festivāls Helsus. Tajā vienkopus pulcēsies vairāk kā 100 dažādu sfēru speciālisti, notiks lekcijas, meistarklases, koncerti, bet pasākumu noslēgs vērienīgs uguns rituāls.

Šāda veida pasākums Baltijā norisinās pirmo reizi un tā mērķis ir demonstrēt daudzveidīgās pašizaugsmes iespējas. "Mēs centāmies apzināt Latvijas vadošos meistarus, kuri darbojas veselības, izglītības un garīgās attīstības sfērās. Helsus festivāls ir unkāla iespēja  satikt visus šos cilvēkus vienviet, iegūt jaunu pieredzi, zināšanas un paplašināt redzesloku," stāsta viena no festivāla organizatorēm Agnese Irbe. Festivāla lektoru vidū ir ārsts un cigun meistars Igors Kudrjavcevs, dietologs Andis Brēmanis, fitoterapeits Artūrs Tereško,  gastroenterologs Anatolijs Danilāns, Baltijas astroloģijas skolas direktors Valērijs Babajevs, psiholoģijas doktore Anita Lasmane, astrologs Andris Račs un daudzi citi.

Domājot par ģimenēm, festivāla teritorijā darbosies bērnu stūrītis, kur mazos pieskatīs, dodot iespēju vecākiem apmeklēt lekcijas. Bērni varēs arī rosīties radošajā darbnīcā un apmeklēt bērnu jogas nodarbības.

Festivāla īpašais viesis būs franču mūziķis, komponists, rakstnieks un žurnālists Andre Šterns. Viņš nav gājis skolā, uzrakstījis par savu pieredzi vairākas grāmatas, piedalījies filmas "Alfabēts" uzņēmšanā un vada sava tēva dibināto Arno Šterna institūtu. Helsus festivālā viņš uzstāsies ar lekciju "Mūsdienu izglītība. Sabiedrība: ko mēs radam? Vai laimīgus bērnus?".

Kopumā festivālā darbosies 7 meistarklases, jeb dārzi, kuri tiks veltīti konkrētām tēmām - uzturam, fiziskajai kultūrai, veselībai, sevis izziņai, garīgai izaugsmei, videi un bērnu izglītībai. Uz festivāla lielās skatuves uzstāsies grupa "Iļģi", dziedātāja MNTHA, dziedātājs Miks Dukurs un citi.

Festivāla laikā tiks uzstādīti divi Latvijas rekordi. Latvijas smieklu jogas pamatlicēja Artura Ivanova un TV personības Ketijas Šēnbergas vadībā tiks uzstādīts smiešanās rekords, pulcinot vienkopus lielāko kopā smejošo cilvēku skaitu Latvijā. Bet 23.augustā, akcijas "Baltijas Ceļš" ietvaros tiks veidota garākā labo vārdu ķēde, kurā cilvēki, stāvot viens otram blakus, saka labus un iedvesmojošus vārdus.  Festivāls noslēgsies ar vērienīgu uguns rituālu Daugavas krastā.

Visa festivāla programma aplūkojama: www.helsusfestival.com/