Nav noslēpums, ka dzejniekam un mūziķim Guntaram Račam Liepāja ir īpaša pilsēta, kurā pavadīta bērnība un iepazīti tuvākie draugi. Tāpēc 5. septembrī Liepājas Olimpiskajā centrā notiks viens no nozīmīgākajiem koncertiem viņa mūžā – Guntars Račs DZIMIS LIEPĀJĀ – koncerts manai pilsētai. Tajā skanēs dziesmas ar Rača vārdiem un tās izpildīs pašmāju mūzikas slavenības: Raimonds Pauls, Zigfrīds Muktupāvels, „bet bet”, Uldis Marhilevičs, Ainars Virga, Olga Rajecka, Liene Šomase, Ivo Fomins, Normunds Rutulis, Antra Stafecka, Jānis Moisejs, Andris Ērglis, Katrīna Bindere, Mārtiņš Ruskis, Aivars Gudrais, Jānis Buķelis, Nikolajs Puzikovs, Sabīne Berezina, Tomass Kleins, Vilnis Krieviņš, Aivars Meijers, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas koris, diriģents Jēkabs Ozoliņš.

Guntars Račs: „Liepājas Olimpiskais centrs atrodas vietā, kur es pirmo reizi tā pa īstam apsēdos pie bungām. Tieši tur agrāk atradās „Metalurgu kultūras pils” jeb tautas valodā „Meči”, kurā bāzējās grupa „Līvi,” un savas gaitas grupā „Vabolītes” sāka arī mani draugi – liepājnieki Ainars Virga un Andris Alviķis. Viņi un vēl daudzi citi liepājnieki un Liepājas skartie būs mana koncerta viesi. Liepāja man ir visa sākums. Viss, ko esmu dzīvē paveicis, ir pateicoties šīs pilsētas rūdījumam, kas iegūts sadarbojoties ar Līviem, Credo, spēlējot Neptūnā un iedzerot alu ar saviem draugiem kāpās aiz „Pūt, vējiņiem”. Tieši Liepājā ir meklējams pirmsākums grupai „bet bet”, jo jau mūzikas skolas laikā ar Zigfrīdu kopā muzicējām grupā „Saldās sejas”. Tā kā pats esmu beidzis Liepājas Valsts 1. ģimnāziju, esmu priecīgs, ka koncerta viesi būs šīs skolas jauktais koris.  Arī tie, kas bija uz manu jubilejas koncertu Arēnā Rīga martā, var droši nākt uz šo koncertu, jo esmu izmainījis dziesmu sarakstu, kā arī uzaicinājis māksliniekus, kuri nepiedalījās Rīgas koncertā. Ar nepacietību gaidu šo tikšanos ar savu pilsētu, saviem draugiem un skolotājiem!”

Koncerta pirmajā daļā būs akcentēta Guntara sadarbība ar leģendāro rokgrupu „Līvi”, Uldi Marhileviču, Ivo Fominu un Tomasu Kleinu, bet otrajā daļā – „bet bet” albuma „Vasara nebeigsies nekad” prezentācija ar Raimonda Paula līdzdalību, kā arī abu autoru populārāko dziesmu izlase.

Tuvākajā laikā izpildītāju saraksts vēl tiks papildināts.

Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.