Šogad aprit 30 gadi kopš 1985.gada 6.jūlija, kad pēc grupas „Pērkons” uzstāšanās Ogres estrādē, kad grupas fani koncertā gūto emociju uzplūdā, vēršoties pret pastāvošo komunistisko iekārtu, izdemolēja divus pasažieru vilciena vagonus. Šis bija gadījums, kad Ogres vārds kontekstā ar mūziku līdz šim izskanējis visskaļāk. Nu pēc 30 gadiem – 2015.gada 22.augustā – Ogres estrādē visi grupas „Pērkons” fani tiek aicināti uz pirmo „Kulakova nakti”!

„Latvijā „Pērkonam” ir nepārvērtējama nozīme. Būtībā tas ir vietējo rokmūziķu un publikas sociālais atpestītājs. Gari mati, tik dabiska un brīva uzstāšanās maniere un tik agresīvs, nepastarpināts un dumpīgi skaļš rokenrols nemitīgu sprādzienu, dūmu un pirotehnisku brīnumu pavadībā kā nevienam. Un pats galvenais – „Pērkons” ir grupa ar tik konsekventu tekstu (lielākoties Māra Melgalva) izvēli un ar tik nepārprotamu un atklātu jaunības maksimālismu,” saka muzikoloģe Daiga Mazvērsīte.

 „Pērkons”, iespējams, ir vistitulētākā grupa Latvijā: tajā spēlē divi Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieki – Ieva Akuratere, kura saņēmusi arī Draudzīgā Aicinājuma medaļu, un Juris Kulakovs, kurš ir arī Līvānu goda pilsonis -, trīs Jūrmalas goda pilsoņi, un visi grupas dalībnieki apbalvoti ar Barikāžu piemiņas medaļām.

22.augustā (koncerta sākums – plkst. 21) Ogres estrādē notiekošajā „Kulakova naktī” piedalīsies grupas „Pērkons”, „Instrumenti”, „Menuets”, Ogres pūtēju orķestri, koris „Gaudeamus” diriģenta Ivara Cinkusa vadībā. Juris Kulakovs savā festivālā piedalīties aicinājis jaunās grupas virzienā no dzimtajiem Līvāniem līdz Rīgai: „Krampis” (Līvāni), „Šaha klubs” (Aizkraukle), „Rīgas Modes” (Ogre), bet uz rīta pusi vinila diskotēku spēlēs DJ Dambis un Uldis Rudaks (Rīga).

Taču galvenā loma „Kulakova naktī” tomēr paliek „Pērkonam”! Juris Kulakovs „Pērkona” daļā iekļāvis visus hītus: „Zaļā dziesma”, „Slidotava”, „Labu vakar”, „Dziesma par sapumpuroto zaru”, „Gandrīz tautasdziesma”, „Balāde par gulbi”, „Mana dienišķā dziesma”, u.c. Starp citu, „Kulakova naktī” kopā ar „Pērkonu” uzstāsies arī grupas kādreizējais solists Nauris Puntulis!

„Kulakova nakts” iecere Jurim Kulakovam ir likusi radoši sarosīties: būs gaidāmi vairāki pārsteigumi! Iespējams, blakus Ogres estrādei tiks novietots vilciena vagons, un pavisam noteikti būs daudz un dažādi pirotehnikas efekti.

Starp citu, automašīnas koncerta dienā droši varat atstāt Rīgā, jo „Pasažieru vilciens” būs parūpējies par to, lai koncerta apmeklētāji mājās nokļūtu ar speciāli norīkotu nakts vilcienu! Vilciena atiešanas laiks vēl tiks precizēts!

Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un ŠEIT.  Pirmās 500 biļetes – par 7 EUR, vēlāk – 10 EUR, pasākuma dienā – 15 EUR. VIP sektora biļete – 20 EUR.