Vēl tikai nedēļa līdz Muzikālā teātra 7 jaunā dzīvespriecīgā iestudējuma „Tā tik bija vasara” pirmizrādei, kas notiks piektdien,  24. jūlijā, Saulkrastu estrādē.

Mēģinājumu maratons tuvojas nolēgumam un vairāk nekā divdesmit aktieru un dejotāju trupas dalībnieki režisora Kārļa Anitena vadībā jau iedzīvinājuši mūsdienu vidē Zentas Ērgles radītos atraktīvos tēlus no stāstiem „Tā tik bija vasara” un „Noslēpumainais atradums”.

Iestudējumā ir vairāki nebijuši un novatoriski risinājumi. Skatuves scenogrāfijas elementi kontrastē ar spilgtajiem un košajiem tērpiem, un paspilgtina paaudžu kontrastus. Aktieru un deju grupas horeogrāfs Roberts Muciņš radījis ugunīgas un temperamentīgas dejas ar laikmetīgu piesitienu, savukārt muzikālo materiālu veido pasaules meistaru – Mocarta, Štrausa, Bizē, Grīga, Ofenbaha u.c. darbi, ko remiksējuši Latvijā un pasaulē populārie dīdžeji Ex da Bass un Matthew Nagle.

Izrādes aktieru trupai pirmo reizi pievienojusies Dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa, kura iestudējumā atveido pusaudzi:  „Darbs brīvdabas izrādē man ir jauna pieredze, un Zenta Ērgle ir arī mana bērnība. Mūsdienu bēniem ir cita dinamika, ko dažkārt nosaka viedtālruņi un planšetdatori, bet tieši tāpēc ir interesanti. Mūsu izrādes pamatā ir stāsts par paaudžu satikšanos un māku kopā veidot nākotni.  Un lai arī izrādē viss  notiek jautrā veidā, varbūt ikvienam dzīvē vajag tādu vasaru, kurā notikumu virpulis satuvina bērnus ar vecākiem un vecvecākiem.”

Dažādu vecumu bērnu un pieaugušo lomas izdzīvos Vita Vārpiņa, Rihards Lepers, Juris Kalniņš, Zigurds Neimanis, Jolanda Suvorova, Artis Robežnieks, Zane Jančevska, Arturs Dīcis, Anna Šteina, Madars Zvagulis, Zane Burnicka, Ligita Skujiņa, Enriko Avots, Kārlis Anitens, Sāra Estere Anitena, Sonora Gabrāne un Santa Vintere. Deju grupas sastāvā – Rūta Auziņa, Kaspars Brauns, Viktorija Juzefoviča, Māris Konstants, Egija Abaroviča un Mārtiņš Jansons. Iestudējumu veidojis dramaturgs Kārlis Anitens, viņa pārziņā arī izrādes scenogrāfija, tērpi un režija.

Video ieskats izrādē:

Izrāde būs skatāma astoņās pilsētās – Saulkrastos (24.jūlijā), Valmierā (25.jūlijā), Alūksnē (31.jūlijā),Tukumā (1.augustā), Madonā (8.augustā), Ikšķilē (14.augustā), Bauskā (21.augustā), Kuldīgā (22.augustā).

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas „Biļešu paradīze” kasēs un internetā, kā arī viesizrāžu norises vietās.

Muzikālā teātra 7 iepriekšējo desmit sezonu vasaras brīvdabas izrādes kopā pulcējušas jau vairāk nekā 330 tūkstošus skatītāju, padarot „Muzikālo teātri 7” par nepārspētu līderi brīvdabas iestudējumu žanrā.