13.jūlijā plkst.19:30 Dzintaru koncertzālē Jūrmalā (Turaidas ielā 1) notiks leģendārā klaviermūzikas virtuoza Ričarda Klaidermana koncerts. Pianists uzstāsies kopā ar Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķiem. Koncerta programmā izskanēs gan populārie un iemīļotie Klaidermana skaņdarbi un pasaules klasika, gan pavisam jauni, īpaši stīgu instrumentiem veidoti aranžējumi.

2015.gadā Ričards Klaidermans dodas pasaules koncertturnejā, lielāko tā daļu veltot koncertēšanai Āzijā, Latvija ir viena no tām retajām valstīm Eiropā, kur šovasar varēs baudīt romantiskā pianista uzstāšanos.

Ričards Klaidermans uzstājies uz vienas skatuves ar Londonas, Tokijas, Austrijas un Honkongas simfoniskajiem orķestriem, tagad arī Liepājas orķestra mūziķiem radusies iespēja kopīgai sadarbībai ar talantīgo pianistu un aranžētāju, kurš iekarojis daudzu klausītāju sirdis visā pasaulē.  Liepājas Simfoniskā orķestra koncertmeistare Ilze Zariņa par gaidāmo kopējo uzstāšanos stāsta: „Sadarbībā ar mūsu orķestra stīgu mūziķu grupu esam sagatavojuši emocionāli piesātinātu un jaudīgu muzikālo programmu. Lai arī Klaidermana mūzika ir absolūti pašpietiekama, atlasot mūzikas skaņdarbus, izdevies rast kompozīciju, caur kuru tieši stīgu mūzikas instrumentu pavadījumā, skaņdarbi iegūst īpašu izteiksmīgumu, dziļumu un reljefu” – atzīmē Zariņa.

Ričards Klaidermans ir plaši pazīstams franču pianists un aranžētājs, sacerējis arī mūziku filmām un mūzikliem. Viņš rada mūziku dažādām gaumēm – no klasikas līdz džezam, bet visvairāk pazīstams ar savām romantiskajām melodijām, ko caurvij liriskas un emocionālas notis.

Ričarda Klaidermana vārds minēts Ginesa rekordu grāmatā: karjeras laikā radījis vairāk kā 1300 skaņdarbu, viņa īpašumā ir 167 zelta un 70 platīna albumi, tāpat viņš ir vairāk kā 35 muzikālu apbalvojumu laureāts. Mūzikas kritiķi izteikušies, ka Klaidermans klaviermūzikas popularizēšanā ir darījis vairāk kā jebkurš cits mūziķis kopš Baha.

Biļetes uz Ričarda Klaidermana koncertu jau pieejamas „Biļešu servisa” un „Reklamarket” kasēs, kā arī degvielas uzpildes stacijās „Statoil” visā Latvijā. Tāpat biļetes var iegādāties internetā un rezervēt, zvanot pa telefonu: + 371 28877770.

Koncertu organizē: Nice People Entertainment.

Informācija par koncertu Facebook – www.facebook.com/events/449990805178807/