Piektdien, 10.jūlijā, plkst.20 Mazajā Mežotnes pilī cikla „Lielo talantu tramplīns” muzicēs ģitāru duets „two four twelve” – Mārtins Zimnijs (Martin Zimny, Vācija) un Aleksandrs Vidojevičs (Aleksandr Vidojevic, Serbija). Šis ir abu jauno mūziķu pirmais un vienīgais koncerts Latvijā un Baltijā, tādēļ šī ir unikāla iespēja dzirdēt abu jauno, talantīgo mūziķu uzstāšanos.

Mārtins ir absolvējis Roberta Šūmaņa koledžu Diseldorfā un saņēmis prestižas balvas vairākos valsts un starptautiskos ģitārspēles konkursos; viņš muzicējis teju visā Eiropā – no Serbijas līdz pat Spānijai, un piedalījies festivālos un semināros Austrijā, Vācijā, Spānijā, Nīderlandē u.c. Jāpiebilst arī, ka, mācoties Minhenē, viņš kļuva par „Hermann Hauser ģitāras fonda” stipendiātu, bet 2010.gadā saņēmis Jehudi Menuhina Londonā dibināto „Live Music Now” stipendiju. 2013.gadā Mārtins saņēma stipendiju, kas viņam ļāva doties koncerttūrē pa Indiju; viņam tikusi piešķirta arī Riharda Vāgnera stipendija un iespēja mācīties „Mozarteum” Vasaras akadēmijā. Tāpat Mārtins vairākkārt piedalījies ģitārspēles meistarklasēs, un arī pats jau desmit gadus māca jauniešiem spēlēt ģitāru.

Savukārt Aleksandrs ar ģitārspēli nodarbojas kopš piecu gadu vecuma, un jau sešu gadu vecumā viņš uzstājās savā pirmajā koncertā. No 2000. līdz 2006.gadam Aleksandrs piedalījies vairākos ģitārspēles konkursos Austrijā, Vācijā, Serbijā un Bulgārijā, izcīnot sešas pirmās vietas, vienu otro vietu un vairākas speciālbalvas. Pēc panākumiem konkursos Aleksandrs Vidojevičs saņēma rekomendāciju mācībām pie izcilā kubiešu ģitārspēles profesora Joaquin Clerch Diseldorfā, pie kura sāka mācīties 13 gadu vecumā. Paralēli mācībām mūziķis apmeklēja festivālus un izcilu mūziķu vadītās ģitārspēles meistarklases, gūstot tur lielu un nenovērtējamu pieredzi.

„Ar šo koncertu vēlamies parādīt jaunos talantus, kas varbūt šeit vēl nav tik labi pazīstami, taču neapšaubāmi pēc kāda laika kļūs par pasaulslaveniem mūziķiem. Tāpat šī cikla mērķis ir iepazīstināt mūsu klausītājus gan ar jaunajiem talantīgajiem latviešu mūziķiem, kas studē un strādā Eiropā, gan ārzemju māksliniekiem,” par cikla „Lielo talantu tramplīns” uzdevumiem saka Mazās Mežotnes pils īpašniece un koncertu cikla iniciatore Regīna Deičmane, uzsverot – ik vasaru rīkojot četrus koncertus, Mazā Mežotnes pils ar savu unikālo koncertprogrammu jau veiksmīgi iekļāvusies Latvijas mūzikas dzīvē, cenšoties piedāvāt kaut ko unikālu. „Šovasar Mežotnē vēl notiks tradicionālais Vaska fonda koncerts, kurā skanēs latviešu jaundarbi, un neiztiksim arī bez jau ierastā džeza mūzikas koncerta,” norāda Regīna Deičmane.

Biļetes uz 10.jūlija koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs. Vairāk informācijas: www.mazamezotnespils.lv/