Šā gada 4.jūlijā Madonas novada Degumniekos norisināsies gadskārtējie Aviācijas svētki, kuri solās būt ļoti interesanti, apmeklētājiem piedāvājot aizraujošu pasākumu programmu.

No plkst. 10 līdz plkst.12 norisināsies lidmašīnu apskate uz skrejceļa un lidmodeļu demonstrēšana.

Šajā pašā laikā plānots Ošupes pagasta Gaisa spēku aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļas helikoptera Mi-17 un tā aprīkojumu izrādīšana un pēc tam – paraugdemonstrējumi.

Plkst.13 sāksies 30 PITTS MONSTER aerobātikas paraugdemonstrējumi.

No plkst.13.30 līdz plkst.14 norisināsies grupas lidojums, bet plkst.14 sāksies panorāmas lidojumi, kuros varēs piedalīties tie apmeklētāji, kas vēlēsies paskatīties, kā Degumnieki un tuvējā apkārtne izskatās no augšas.

No plkst.17 līdz plkst.19 programmā paredzēta Degumnieku kausa izcīņa paramotoru veiklības sacensībās.

Aviācijas svētku programmā ierādīta vieta arī dažādiem izklaides un kultūras pasākumiem: no plkst.12 iesaistīties „Pārsteigumu karuseļa” piedāvātajā programmā aicināti svētku jaunākie apmeklētāji; plkst.13.30 un plkst.17 savus priekšnesumus piedāvās Bērnu un jauniešu centra jaunie mūziķi, bet no plkst.15 svētku teritorijā koncertēs leģendārā latviešu grupa „Jumprava”.

Vakaru noslēgs jautra zaļumballe, kurā muzicēs grupas „Ceļojums”, „Ceļavējš” un „Velves”.

Pasākumu vadīs un par muzikālo noformējumu gādās „Latvijas Radio 2” ētera balss DJ Aivis.

Atgādināsim, ka Degumnieku Aviācijas festivāla aizsākumi meklējami 2011.gadā – toreiz tas tika organizēts kā privāts aviācijas pasākums, taču divu lidmašīnu lidināšanas un nakšņošana Degumnieku lidlaukā piesaistīja lielu vietējo iedzīvotāju un Ošupes pagasta amatpersonu interesi, tāpēc jau 2012.gadā tika organizēts pirmais publiskais Degumnieku lidlauka aviācijas pasākums, kas tika ļoti kupli apmeklēts, tādēļ šis pasākums jau kļuvis par labu tradīciju.

Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls pauž: „Četros gados Aviācijas svētki Degumniekos no divu motoplanieru parauglidojumiem ir izauguši par nozīmīgu pasākumu Vidzemes un Latgales reģionā. Lidojumus veiks vairāk nekā desmit lidaparāti, bet „saldais ēdiens”, protams, būs aerobātikas lidojumi. Svētku mērķis ir popularizēt mazo aviāciju, Degumnieku lidlauku, Lubāna mitrāju, tādējādi radot bāzi lidlauka infrastruktūras attīstībai un tūrisma, tostarp aviotūrisma, veicināšanai reģionā.”

Jāpiebilst, ka Latvijas Radio 2 raidījumos tiek izspēlēti konkursi par svētku tēmu, balvās piedāvājot brīvbiļetes uz pasākumu.

Ieejas maksa pasākumā: pieaugušajiem – EUR 7; bērniem no 7 līdz 18 gadu vecumam un studentiem, uzrādot studenta apliecību – EUR 3.

Iebraukšana ar automašīnu teritorijā – EUR 2.

Bērniem līdz 7 gadu vecumam, 1. un 2. grupas invalīdiem – ieeja bez maksas.

Pasākumā piedalīsies LR Robežsardzes helikopteri.

Pasākumu organizē Ošupes pagasta pārvalde. Pasākumu atbalsta Madonas novada pašvaldība. Atbalstītāji: z/s „Vilces”, SIA „Heta būve”, SIA „Maxis”.