Lai veicinātu studentu un alus cienītāju netradicionālās galda spēles “Beer Pong” popularitāti Latvijā, izklaides un atpūtas vietu tīkls “Klondaika” nodibinājis “Latvijas Beer Pong Federāciju”.

Līdz ar biedrības izveidi, pirmo reizi Latvijas vēsturē “Beer Pong” spēlei tiek radīts formāls ietvars, kas ļauj organizēt ne tikai nacionāla līmeņa, bet arī starptautiska mēroga “Beer Bong” sacensības atbilstoši pasaules praksei.

Viens no federācijas pirmajiem paveiktajiem darbiem ir uzsāktās sarunas par starptautisku sacensību norisi Latvijā. Konceptuāls apstiprinājums saņemts gan no “Pasaules Beer Pong federācijas” (WSOBP), kas ir vadošā “Beer Pong” organizācija pasaulē, gan no “Eiropas Beer Pong federācijas” (ESOBP) par kvalifikācijas satelītturnīru organizēšanu Rīgā.

“Latvijā “Beer Pong” popularitāte lēnām uzņem apgriezienus, laužot stereotipus par to, ka tā ir izklaide tikai studentiem. To pierāda mūsu pašu organizētais “Beer Pong” čempionāts, kas patlaban notiek izklaides un atpūtas vietu tīklā “Klondaika” visā Latvijā,pulcējot lielu dalībnieku skaitu, pie tam – pārstāvētas ir dažādas vecuma auditorijas. Tieši tāpēc izlēmām dibināt federāciju, ar mērķi pakāpeniski attīstīt un izkopt šīs izklaidējošās spēles tradīcijas arī Latvijā, jo esošā sacensību rīkošanas prakse rāda, ka “Beer Pong” spēle kļūst aizvien populārāka un dalībnieku meistarības līmenis aug ar katru sacensību posmu,” stāsta izklaides un atpūtas vietu tīkla “Klondaika” mārketinga direktors Aleksejs Krivcuns.

Jūnijā sākumā, svinīgi atzīmējot “Latvijas Beer Pong Federācijas” dibināšanu, tiks rīkots unikāls, Latvijā līdz šim vērienīgākais, “Beer Pong” turnīrs, uz kuru pulcēsies dalībnieki no visas Latvijas, lai cīnītos par labākā “Beer Pong” spēlētāja titulu.

Par spēli “Beer Pong”

Beer Pong spēle ir īpaši iecienīta augstskolas studentu vidū, bet to labprāt spēlē arī citi alus un sacensību cienītāji. Tās pirmsākumi meklējami jau 1950. gadā, ko gan daži apstrīd un uzskata, ka spēle sākās 20. gadsimta 80. gados. Spēlē parasti piedalās divas komandas, katrā no tām ir divi spēlētāji. Galda galā tiek novietotas 10 glāzes, kas ir sakārtotas trijstūra formā. Katrā glāzē tiek ielieti 100 ml. alus. Glāzes nedrīkst būt slīpi sagāzušās, atbalstījušās viena pret otru. Spēlētāja mērķis ir trāpīt Beer Pong bumbiņu pretinieka glāzē. Kad spēlētājs trāpa bumbiņu pretinieku komandas glāzē, pretinieku komandai ir jāizdzer glāzes saturs un jānoņem glāze no galda. Spēle turpinās pamīšus komandām cenšoties iemest bumbiņas pretinieku glāzēs. Brīdī, kad uz galda neatrodas neviena konkrētās-komandas glāze, tā komanda ir zaudējusi.