No 31.jūlija līdz 2.augustam jau trešo gadu pēc kārtas Rumšišķes Brīvdabas muzeja teritorijā notiks viens no lielākajiem Lietuvas mūzikas un izklaides pasākumiem - festivāls Granatos Live.

Tā laikā pirmo reizi Baltijā viesosies „Grammy” balvas ieguvēji grupa Clean Bandit un samtainās balss īpašniece Džesija Veira (Jessie Ware). Festivālā uzstāsies arī grupas Jungle, Submotion Orchestra, On-The-Go, Rebeka, Leon Somov & Jazzu, Skamp un daudzi citi.

“Grammy” balvas ieguvēji kategorijā “Labākais deju mūzikas ieraksts”, divkārtēji “BRIT awards” nominanti, kā arī 2014.gadā visvairāk klausītās dziesmas autori – šie sasniegumi klasiskās mūzikas iedvesmotajai grupai Clean Bandit ir tikai sākums. Kvartets izveidojies 2009.gadā Kembridžā un, apvienojot klasiskās mūzikas elementus ar elektroniskiem bītiem, grupa atklājusi īstu zelta dzīslu. Grupas superhiti “Rather Be” un “Real love” iekļauti debijas albumā “New eyes”.

“BRIT awards” nominācijas “Labākā britu dziedātāja” ieguvēja Džesija Veira, kas darbojas popmūzikas, soulmūzikas un r’n’b žanrā, ir viena no šobrīd pieprasītākajām festivālu māksliniecēm. Mūzikas kritiķi jau salīdzinājuši Veiru ar dziedātājām Adeli un Šade. Līdz šim Džesija Veira izdevusi divus albumus “Devotion” un “Tough love”, un tie abi sasnieguši topu virsotnes.

Britu modernā soula apvienību Jungle dibinājuši Toms Makfārlands (Tom McFarland) un Džošs Loids Vatsons (Josh Loyd-Watson). Vienu no intriģējošākajām festivāla grupām  un tās daiļradi raksturo krāšņi salīdzinājumi ar septiņdesmito gadu funk stila mūziku, kas miksēts ar “tropiskām perkusijām, savvaļas trokšņiem, izsaucieniem falsetā, psihedēliskām un iracionālām basa līnijām”.

Lielbritāniju „Granatos live” festivālā pārstāvēs arī Submotion Orchestra. Izveidojusies pirms 6 gadiem, grupa ieņēmusi stabilu nišu vienmēr mainīgajā britu mūzikas lauciņā – 7 cilvēku grupa žonglē te ar smagu elektroniku, te ar džezu, te soulmūziku un citiem elementiem, kas neļauj grupas daiļradi ierindot neviena tradicionālā mūzikas žanra rāmjos.  

Elektroniskās mūzikas duets Rebeka, ko nereti salīdzina ar ikonisko Portishead”, CocoRosie vai Rošīnu Mērfiju, ir viens no šobrīd interesantākajiem Polijas muzikālajiem projektiem. Grupas dibinātāji Ivonna Skvarneka (Iwona Skwarnek) un Bartošs Ščeznijs (Bartosz Szczęsny) spēlē visdažādākos instrumentus  - sākot ar 80-to gadu analogajiem sintezatoriem, rotaļu mūzikas instrumentiem, beidzot ar diktofoniem un elektriskajām ģitārām. Dueta skatuves harizma, Ivonnas sacerētie dziesmu teksti ar dziļu nozīmi un spēcīgā balss ir grupas Rebeka pazīšanās zīme.

Indīpopa grupa On-The-Go ierindojas starp tiem jaunajiem Krievijas mūziķiem, kuri ierakstu kvalitātes un kreativitātes ziņā salīdzināmi ir labākajiem rietumvalstu projektiem. Viņu mūzika ir hipnotisks lokālu iezīmju, autentisku melodiju un īpatnēju dziesmu tekstu (tos radījis grupas līderis Jurijs Makaričevs) kokteilis. On-The-Go grūti salīdzināt ar citām grupām un, lai arī tās etniskā identitāte mūzikā netiek atklāti demonstrēta, grupas radītās melodijas rada iespaidu, ka tā nāk no kāda cita, intriģējoša mūsu planētas nostūra.

Uz „Granatos Live” skatuves kāps ne vien ārzemju izpildītāji, bet arī daudz vietējo grupu. To vidū veiksmīgākais Lietuvas elektroniskās un eksperimentālās mūzikas duets Leon Somov & Jazzu, viena no populārākajām grupām Skamp, kuras multikulturālā “labā noskaņojuma” mūzika iemīļota arī Latvijā, teatrālās mūzikas grupa Liūdni slibinai (Skumjie pūķi), ko radījuši jaunie aktieri un kas Lietuvas klasiķu dzejas pantus ietērpj modern skanējumā un jau izpelnījušies “muzikālo huligānu” titulu.

Pasākumā uzstāsies arī rokenrola, country un indie mūzikas grupa Colours of Bubbles, indīroka un elektroniskās mūzikas grupa ba., viens no aktuālākajiem Baltijas mūzikas projektiem Beissoul & Einius, kā arī hip-hopa grupa Jama&W.

Festivāla „Granatos Live” mūziķu saraksts vēl tiks papildināts!

Vairāk informācijas: www.granatos.lt/ and www.facebook.com/GranatosLive.

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs un internetā.