Sestdien, 2015.gada 30.maijā plkst. 19.00 Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra stadionā notiks dižkoncerts IV Vispārējiem latviešu Dziesmu un mūzikas svētkiem Jelgavā – 120 „Latvieša dziesma Jelgavas vārtos”.

Jubilejas dižkoncertā piedalīsies vairāk nekā 2000 jaukto un vīru koru dziedātāju no visas Latvijas, Jelgavas tautas deju ansambļi, Jelgavas kamerorķestris, bungu un dūdu grupa „Auļi”, Latvijas Nacionālās operas solisti Krišjānis Norvelis, Inga Šļubovska un Kristīne Zadovska, kā arī Zane Stafecka un Māris Ēvalds.

Dižkoncerta programmā skanēs klasiķu Jāzepa Vītola, Jurjānu Andreja, Emīla Dārziņa, Alfrēda Kalniņa un Emiļa Melngaiļa darbi. Tāpat dzirdēsim arī Ērika Ešenvalda, Imanta Kalniņa, Jura Kulakova, Edgara Račevska un Ārija Šķepasta kora dziesmas.

Šajos svētkos atskaņos arī Latvijas himnu - Baumaņu Kārļa „Dievs, svētī Latviju”, kā arī Jāzepa Vītola un Ausekļa teiksmu „Beverīnas dziedonis” – dziesmas, kas pirmo reizi kopkorī izpildītas 1895.gadā IV Vispārējos latviešu Dziesmu un mūzikas svētkos. Dižkoncerta īpašais pirmatskaņojums būs komponistes Līgas Celmas-Kursietes un dzejnieka Kārļa Vērdiņa „Mītavas teika” kopkorim un simfoniskajam orķestrim.

Koncerta virsdiriģenti - Ivars Cinkuss, Roberts Liepiņš, Aigars Meri, Andrejs Mūrnieks, Jēkabs Ozoliņš, Edgars Račevskis, Ints Teterovskis un Jānis Zirnis. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Ivars Cinkuss, režisore – Dace Micāne-Zālīte. Koncerta vadītāji - Elīna Vāne un Aigars Vilims, māksliniece - Sandra Strēle un scenogrāfs - Gints Strēlis. 

IV Vispārējie latviešu Dziesmu un mūzikas svētki notika 1895.gadā Jelgavā. Tie ir vienīgie no Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem, kas notikuši ārpus Rīgas. Svētkos piedalījās 3000 dziedātāju, un pirmo reizi tika īstenota ideja arī par apvienotā latviešu simfoniskā orķestra līdzdalību svētkos.

Biļetes iepriekšpārdošanā „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv/. Biļešu cena 3 EUR.

Dižkoncertu „Latvieša dziesma Jelgavas vārtos” rīko Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūra” un Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Atbalsta Jelgavas pilsētas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Koncerts notiek Jelgavas 750.gadu jubilejas svētku ietvaros.