2016. gada 8. aprīlī Ķīpsalā jau 16. reizi norisināsies viens no nozīmīgākajiem modes pasākumiem Baltijā – starptautiskais konkurss “Habitus Baltija 2016”, kurā aicināti piedalīties jaunie modes mākslinieki no Eiropas un NVS valstīm.

Konkursa “Habitus Baltija” mērķis ir atklāt jaunus talantus, atbalstīt jaunos modes māksliniekus un sniegt iespēju bagātināt pieredzi, veicinot ideju un zināšanu apmaiņu starp modes māksliniekiem un nozares profesionāļiem.

„Konkursa 15 gadu jubileja ir aizvadīta, un ikviena jubileja ir brīdis, lai izvērtētu sasniegto un nospraustu jaunus mērķus, kurp tiekties. Konkurss gadu gaitā ir attīstījies gan reģionāli, gan profesionāli, bet tagad strādāsim, lai konkursu padarītu vēl augstvērtīgāku mākslinieciskā ziņā. Šoreiz konkursam būs priekšatlase, lai konkursa finālā mūs priecētu tikai labākie no labākajiem,” izmaiņas konkursa norisē ieskicē „Habitus Baltija” vadītāja Sanita Blomniece.

Piesakiet dalību!

No 2015. gada 19. oktobra līdz 2016. gada 12. janvārim jaunie modes māklinieki aicināti pieteikt savas kolekcijas „Habitus Baltija 2015” priekšatlasei. Konkursam var pieteikt vīriešu, sieviešu vai arī jaukta tipa kolekcijas, kas radītas laika posmā pēc 2015. gada 1. janvāra. Dalību var pieteikt gan individuāli, gan arī mācību iestādes – mākslas un dizaina skolas – var izvirzīt savus pretendentus. Katra modes skola var izvirzīt līdz pieciem pārstāvjiem.

Priekšatlasei iesniegtos pieteikumus izvērtēs modes nozares profesionāļi un zaļo gaismu konkursa finālam dos tikai 30 labākajām tērpu kolekcijām. Prioritāte būs kolekcijām ar konceptuālu un māksliniecisku ideju, konstrukcijas oriģinalitāti, augstu izstrādes kvalitāti, niansētu krāsu un materiālu kompozīciju, kā arī inovācijām tērpa piegriezumā un auduma apstrādē. „Habitus Baltija 2016” finālisti tiks paziņoti 2016. gada 1. februārī.

Finālā 30 labākās tērpu kolekcijas!

Starptautiskais jauno modes mākslinieku konkurss „Habitus Baltija 2016” notiks 2016. gada 8. aprīlī Izstāžu centrā Ķīpsalā, kur 30 finālisti cīnīsies par labākā dizainera statusu un citām vērtīgām balvām. Kā citus gadus, arī šoreiz „Grand Prix” būs labākajai modes un dizaina skolai, taču skolu vērtējumā piedalīsies tikai tās skolas, kuras konkursa finālā būs pārstāvētas ar vismaz divām kolekcijām. Uzvarētājus noteiks starptautiska žūrija – modes dizaineri, apģērbu ražošanas  speciālisti, modes izdevumu redaktori un mācību iestāžu pasniedzēji. Konkursa nolikumu skatiet „Habitus Baltija” mājaslapā: www.habitus.lv/

Konkursu „Habitus Baltija” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.

Fakti!

Jauno modes mākslinieku konkursā „Habitus Baltija 2015” bija skatāmas 44 tērpu kolekcijas, ko radījuši 46 modes mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Polijas, Horvātijas, Krievijas, Turcijas un Baltkrievijas.

Sekojiet „Habitus Baltija” aktualitātēm:

Mājaslapā: www.habitus.lv/

Sociālajā tīklā: www.facebook.com/HabitusBaltija