Ja auto īpašnieks Rīgā ilgāk par trim diennaktīm no sava spēkrata nav notīrījis sniegu, tad viņam par to var draudēt 350 eiro liels sods, par to brīdina Rīgas domes Satiksmes departaments.

Tā pārstāve Ilze Dimante norāda, ka auto īpašniekiem ir pienākums notīrīt no sniega savu automašīnu un teritoriju ap savu spēkratu.

"Kāpēc? Piemēram, ir publiskās ielas, kur automašīnas var stāvēt bez maksas, tas nozīmē to, ka, ja ilgāk par trim dienām nebrauks, mašīna ap sevi veido ļoti lielu kupenu, tur tehnika nevar fiziski piebraukt un satīrīt šo ielu," skaidro Dimante.

Tomēr ne tas, cik tīrai ir jābūt automašīnai, ne tas, cik platai zonai ap mašīnu ir jābūt attīrītai, noteikumos nav minēts. Rīgas domē norāda, ka no auto un teritorijas notīrīto sniegu iespējams uzkraut uz brauktuves, un tas vēlāk tiks satīrīts.

Rīgas domē informē, ka tā šobrīd strādā ciešā sadarbībā ar pašvaldības policiju un, ja automašīna traucē attīrīt ielas, tad mašīnas īpašnieks tiks sodīts un auto evakuēs.

"Pašvaldības policijā nav saņemtas sūdzības, nav saņemti izsaukumi, līdz ar to nav uzsākta lietvedība un nav neviena administratīvā pārkāpuma protokola tieši par šo punktu," atzīst Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Inese Krieviņa.

Tomēr gadījumā, ja tiks saņemta kāda sūdzība par nenotīrītu auto, tad pašvaldības policija dosies uz attiecīgo adresi, apsekos vietu un lūkos, vai auto traucē.

"Iespējams, aprunāsimies ar izsaucēju, informācijas sniedzēju un faktu piefiksēsim. Tad ir trīs diennaktis laika, pēc kurām atkārtoti var apsekot adresi un, ja nekas nav mainījies, tad var saukt pie atbildības," skaidroja Krieviņa.

Toties, ja ir snidzis pirms piecām dienām vai mēneša, un auto ir apsnidzis, tad gan automašīnas īpašnieku var sodīt uzreiz.

Jautāta, vai ierodoties notikuma vietā, policists mēra, cik bieza sniega kārta ir uz auto, pašvaldības pārstāve norāda: "Nē. Šajos noteikumos ir minēts - tā jānotīra, lai netraucētu pārējiem, un tas ir pats, pats galvenais."

Gadījumā, ja auto īpašnieks ir devies komandējumā, ceļojumā vai vienkārši ir saslimis, Rīgas dome aicina spēkrata īpašnieku palūgt kādu savu radinieku notīrīt auto.

"Nav jau tā, ka policija uzreiz skrien un liek šos sodus. Ir arī brīdinājums, var izteikt brīdinājumu, bet, ja autovadītājam ir pierādījums, ka viņš ir bijis slims - ir daktera zīme, tad jau to var pierādīt," teica Dimante.