Tūristi pametuši Ēģipti
Sīvas oāze Ēģiptē savulaik bija viena no tūristu iecienītākajām vietām, kas slavena olīvkoku un dateļpalmu plantāciju, kā arī senā Sīvas cietokšņa dēļ.

Sīvas oāze Ēģiptē savulaik bija viena no tūristu iecienītākajām vietām, kas slavena olīvkoku un dateļpalmu plantāciju, kā arī senā Sīvas cietokšņa dēļ. Taču tagad tūristus no Sīvas atbaida karadarbībā ierautu reģionu tuvums, raksta «Reuters».
Pēc 2011. gada revolūcijas un prezidenta Hosni Mubaraka gāšanas valsts cīnās ar politisko un ekonomisko krīzi. 2013.gadā Ēģipti apmeklēja 9,5 miljoni tūristu, kas ir pamatīgs kritums no 14,7 miljoniem tūristu, kas tur viesojās 2010. gadā.
Un, lai gan valstī kopumā situācija pamazām uzlabojas un valdība cer, ka tūrisma sektors varētu atdzīvoties, Sīvā lielus uzlabojumus pagaidām nejūt.
Sīva ir slavena senā cietokšņa dēļ, kas būvēts no sāls un dabīgajiem dubļu ķieģeļiem - dabiska materiāla, kas laika gaitā veidojies sālsūdens tilpnēs.
Kaut arī to skāris laika zobs, tas joprojām virs mūsdienīgās pilsētas slejas piecu stāvu augstumā. Tūristi uz šejieni bieži devās arī karsto avotu, sālsūdens ezeru, neparastā sporta veida - dēļošanas pa smilšu kāpām, kā arī safari izbraucienu dēļ.
Taču tagad Sīvas tuvumā ik pēc īsa ceļa posma redzami kontrolpunkti. Kara plosītā Lībija no šejienes atrodas tikai 50 kilometru attālumā, kas no Sīvas atbaida teju visus rietumniekus. Paši iedzīvotāji saka, ka pilsētā jūtas droši, taču iztikšana neesot viegla. Ekonomiskās krīzes apstākļos no tūrisma pārorientēties uz citiem ienākumu gūšanas veidiem nav viegls uzdevums.

ATVADU VIDEO UN FOTO. Mūžībā devusies izcilā rakstniece un politiķe Monika Zīle (3)

Samantas Tīnas slepenie intīmās dzīves notikumi

Kūku konkursi, sienāžu uzkodas, 18 valstu sidri, dvīņu brāļu Reizenbergu stendaps – krāšņā izstāde Riga Food 2023

Leģendārā divu minūšu intervija, pēc kuras premjers Krišjānis Kariņš bija spiests demisionēt (19)

Liāna Langa, Alvis Hermanis un Latvijas inteliģence nāk klajā ar skaļu paziņojumu (36)
