Lāčplēša dienu Rīgā atzīmēs ar vairākiem piemiņas pasākumiem - Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi, lāpu gājienu, vainagu nolikšanas ceremoniju Rīgas Brāļu kapos un pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa, kā arī ar piemiņas brīdi Sudrabkalniņā. Līdztekus tam notiks kultūras pasākumi – izstādes, kā arī vairāki koncerti kultūras centros un dievnamos.

11. novembrī Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi sāksies plkst. 9.00 ar Ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā, pēc tam plkst. 11.00 notiks vainagu nolikšanas ceremonija Rīgas Brāļu kapos un plkst. 14.00 pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa. Laukumā pie Brīvības pieminekļa plkst. 13.00 varēs vērot Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi. Jau tradicionāli piemiņas pasākums notiks Sudrabkalniņā, sākums plkst. 15.30. Pasākumā piedalīsies valsts un Rīgas domes amatpersonas, kā arī Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji, muzicēs orķestris „Rīga”, vīru kopa „Vilki” un Rīgas Amatniecības vidusskolas koris.

No plkst. 16.00 līdz pat vienpadsmitiem vakarā notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums „Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem”. Tajā paredzēts lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz Strēlnieku laukumam, latviešu karavīru piemiņai veltīts svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa, kā arī folkloras kopu un rokgrupas „Skyforger” koncerts Latviešu strēlnieku laukumā un uguns plosta palaišana Daugavā.

Bez piemiņas pasākumiem Rīgā notiks arī Lāčplēša dienai veltīti koncerti. Kā katru gadu, arī šogad Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā notiks koncerts „Daugavmalā mierīgs vakars” ar koru un solistu instrumentālistu piedalīšanos. Rīgas Latviešu biedrības namā būs dziesminieku koncerts „Tu esi Latvija”, Rīgas Sv. Pētera baznīcā skanēs jaukto koru un instrumentālās grupas koncerts „Viss dots Tavā rokā”. Rīgas folkloras kopu sadziedāšanās programma „Vai tādēļ nedziedāju” būs dzirdama Kultūras un tautas mākslas centrā „Ritums”, bet Kultūras centrā „Mazā ģilde” ar koru un solistes Lauras Greckas piedalīšanos notiks koncerts „Brīvībai liksim savas siltas sirdis”.

11. novembrī Rīgā būs apskatāmas patriotiskai tēmai veltītas izstādes, kuru ekspozīcijas izvietotas Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa” un Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Lāčplēša dienai veltītos pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD). Programma ar pasākumu norises vietu un laiku pieejama interneta vietnē: www.kultura.riga.lv/