Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība (bilance 4-5) piektdien, 18. septembrī, zaudēja Čehijai (5-4) ar rezultātu 70:97 un Eiropas čemponātu noslēdza astotajā vietā, paliekot bez tiešās ceļazīmes uz Rio kvalifikācijas turnīru.

Starta piecnieki

Latvija: Strēlnieks, Bertāns, Janičenoks, Freimanis, Bērziņš
Čehija: Satoranskis, Pumprla, Šilbs, Houška, Veselijs

Pirmajās piecās minūtēs spēle ritēja gandrīz bez pauzēm, komandām ātri noslēdzot uzbrukumus groza apakšā. Gan latvieši, gan čehi uzbruka ar lielisku precizitāti, teju visus punktus gūstot soda laukumā. Viss Latvijas starta piecnieks rekordātrā laikā tika pie punktiem, realizēja 80% metienu no spēles un ieguva sešu punktu pārsvaru – 18:12. Pirmie tālmetieni nebija precīzi, bet Rolanda Freimaņa strīdīgā nesportiskā piezīme pret Patriku Audu ļāva čehiem trīs punktus atspēlēt ar soda metieniem – 18:15. Čehi turpināja agresīvi lauzties uz grozu, bet Satoranska pirmais tālmetiens viņus pirmo reizi izvirzīja vadībā – 22:24. Ceturtdaļas galotnē Latvijai neizdevās trāpīt nevienu metienu no spēles, kamēr pretinieki izcēlās divreiz – 23:28.

Nākamās desmitminūtes sākumā komandas deva atelpu līderiem, bet čehu rezervisti nospēlēja sekmīgāk nekā latvieši, pēc ātro pāreju sērijas panākot desmit punktu pārsvaru – 27:37. Sarkanbaltsarkanie ielaida daudz vieglo punktu, turklāt četrās minūtēs sasniedza piezīmju normu. Freimanim vien bija trīs pārkāpumi un čehi to izmantoja – 30:44. llgā laika posmā punktus izdevās gūt vienīgi Jānim Timmam, kurš iemeta tālmetienu un reidu gar gala līniju pabeidza ar danku. Veselija atgriešanās laukumā čehu pārsvaru palielināja vēl vairāk un puslaiku nācās beigt ar graujošo mīnus divdesmit viens – 36:57.

Čehijas basketbolisti puslaikā iemeta 21 no 29 divpunktu metieniem, sasniedzot 72% precizitāti. Ceturto daļu ražas viņi ievāca pēc Latvijas kļūdām (punkti pēc kļūdām 0-10), taču vēl daudzas reizes sarkanbaltsarkano aizsargi nenocīnījās līdz galam. Audas brīvmetieni pēc Timmas sitiena pa rokām, Veselija otrās iespējas punkti un ātrais izrāviens ainu vērta vēl drūmāku – 36:63. Pusstundas beigās laukumā pārsvarā spēlēja rezervisti, taču cīņas gaitu tas nemainīja – 45:80. Ceturtajā ceturtdaļā atlika cīņa par pašcieņu.

Spēle par septīto vietu, 18. septembris, Stade Pierre Mauroy

Latvija – Čehija 70:97 (23:28, 13:29, 9:23, 25:17)
Latvija: Timma 11 (6ab), Meiers 10 (4ab), Peiners 8 (4pb), Strēlnieks 7, Bērziņš 7 (8ab), Freimanis 6, Vecvagars 6, Kārlis 5, Mejeris 4, Janičenoks 4, Bertāns 2, Blūms.
Čehija: Veselijs 24 (6ab), Satoranskis 16, Auda 13, Hrubans 11, Houška 10, Jelineks 10, Pumprla 7, Bārtons 4, Velšs 2, Šilbs (7rp), Sirina; Benda.
Tiesneši: Ilija Beloševičs (Serbija), Matejs Boltauzers (Slovēnija), Milošs Kolensičs (Melnkalne).
Komisārs: Reuvens Virovņiks (Izraēla).