Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība otrdien, 15. septembrī, 22 076 skatītāju klātbūtnē 17 minūtes bija vadībā pret pašreizējiem Eiropas čempioniem, taču otrajā puslaikā zaudēja metienu precizitāti un piekāpās Francijai ar rezultātu 70:84. Nākamajā cīņā 17. septembrī plkst. 17:00 Latvija un Grieķija sacentīsies mazajā pusfinālā par piekto vietu.

Abu komandu ceļi krustojās ceturtajā Eiropas finālturnīrā pēc kārtas un ceturto reizi pārāki bija Francijas basketbolisti. Spēles lūzuma brīdis pienāca pirmā puslaika izskaņā, kad Eiropas čempionātu visu laiku rezultatīvākais spēlētājs Tonijs Pārkers guva deviņus punktus pēc kārtas.

Starta piecnieki

Francija: Pārkers, De Kolo, Batums, Diāvs, Gobērs
Latvija: Strēlnieks, Bertāns, Janičenoks, Freimanis, Bērziņš

Serbu tiesnesim Milivojem Jovčičam divas reizes nācās veikt centra iemetienu, taču beigās bumba nonāca Latvijas rīcībā. Francijas centra spēlētājs Gobērs nobloķēja Rolandu Freimani, bet bumba atgriezās sarkanbaltsarkano rīcībā un Dairis Bertāns sekmīgi pabeidza pirmo garāmgājienu – 2:0. Visu pirmo ceturtdaļu Latvijas mazie spēlētāji uzbruka ar izcilu precizitāti, realizējot 11 no 14 metieniem no spēles, tai skaitā 2 no 3 tālmetieniem. Francija galveno akcentu lika uz garajiem spēlētājiem Diāvu un Gobēru, kuri parādīja savu māku pustālajos metienos un spēlē viens pret vienu. Mājinieki vienīgo reizi izvirzījās vadībā pēc Pārkera iespēles Gobēram (14:15), taču Latvija atbildēja ar 9:0 izrāvienu. Strēlnieka efektīvā spēles organizācija un partneru apgāde apvienojumā ar Janičenoka tālmetieniem panāca astoņu punktu pārsvaru – 23:15. Francijas kapteinis Diāvs atbildēja ar diviem punktiem, taču pretējā pusē garāmgājienā izcēlās Mejeris – 25:17. Galotnē Francijas labā četrus punktus guva Furnjē, tai skaitā iemetot divus brīvmetienus pēc vēla tiesnešu lēmuma – 25:21.

Diāvs palielināja savu rēķinu līdz desmit punktiem, kopā ar partneriem uz brīdi atgūstot vadību – 26:27. Otrās ceturtdaļas vidū Francijas rezervistiem problēmas radīja zonas aizsardzība, vairāki uzbrukumi beidzās ar kļūdām vai pārtērētu laiku. Latvieši atkal pārņēma iniciatīvu. Timma netraucēts aizskrēja ātrajā uzbrukumā, Strēlnieks realizēja garāmgājienu, augstā lēcienā sāncenšus apsteidza Freimanis – 32:27. Francijas līderis Tonijs Pārkers pirmos punktus no spēles guva 18. minūtē, ar pustālo metienu samazinot starpību līdz minimumam – 34:33. Sekoja Janičenoka un Pārkera metienu apmaiņa, bet pirmais aizsarga tālmetiens pāri Strēlnieka rokai atguva vadību Vensāna Kolē komandai – 36:38. Pārkers turpināja precīzo metienu sēriju, ar deviņiem punktiem pēc kārtas panākot plus četri – 36:40. Puslaiku ar kārtējo nosvērto garāmgājienu pabeidza Kristaps Janičenoks – 38:40.

Trešās ceturtdaļas sākumā latvieši trīsarpus minūtes palika bez punktiem, kamēr francūži sameta septiņus punktus pēc kārtas – 38:47. Mājinieki pielietoja ciešāku segšanu, bet sarkanbaltsarkano uzbrukumi vairāk nebija tik aukstasinīgi kā pirmajā puslaikā un precizitāte strauji kritās. Trešajā ceturtdaļā izdevās realizēt tikai 2 no 17 metieniem no spēles, kamēr pretinieki izcēlās daudz biežāk. Francūži panāca 13 punktu pārsvaru – 56:43, tomēr Rolanda Freimaņa neatlaidība, pielabojot Jāņa Blūma metienu, ļāva nedaudz pietuvoties – 56:45.

Latvieši otrajā un trešajā ceturtdaļā netrāpīja 10 tālmetienus pēc kārtas, tādējādi arī šajā elementā vadība pārgāja pretinieku rokās (2/13 pret 3/13). Izšķirošās desmitminūtes sākumā joprojām nekrita un Francija palielināja atrāvienu – 47:63. Nākamajās sešās minūtēs mājinieki pārsvaru noturēja – 58:74. Priekšpēdējā minūtē Jānis Timma un Jānis Strēlnieks iemeta divus tālmetienus, strauji samazinot starpību – 64:75. Izskaņā Francija nosargāja vadību un trešo reizi pēc kārtas sasniedza Eiropas pusfinālu. Pēdējo grozu spēlē guva Kaspars Vecvagars.

Ceturtdaļfināls, 15. septembris, Stade Pierre Mauroy

Francija – Latvija 84:70 (21:25, 19:13, 16:7, 28:25)
Francija: Pārkers 18 (6rp), Diāvs 14, Gobērs 13, De Kolo 11 (7ab, 5rp), Loverņs 10 (7ab), Furnjē 7, Batums 4, Želabaļs 4, Vestermans 2, Kahudi 1 (8ab), F. Pjetruss; Žaitē.
Latvija: Janičenoks 16, Strēlnieks 14 (3ab, 7rp), Bertāns 12 (3rp), Freimanis 9 (8ab), Meiers 7 (4ab), Timma 5, Mejeris 3 (5ab), Bērziņš 2, Vecvagars 2, Blūms, Peiners, Kārlis.
Tiesneši: Roberts Lotermozers (Vācija), Milivoje Jovčičs (Serbija), Sinica Ercegs (Horvātija).
Komisārs: Kamens Toševs (Bulgārija).