Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pirmdien, 7. septembrī, Eiropas čempionāta spēles otrajā ceturtdaļā veica 14:0 izrāvienu un uzvarēja Čehijas izlasi ar rezultātu 72:65. Otrdien komandas trenēsies un atpūtīsies, savukārt trešdien plkst. 18:30 Latvija sacentīsies pret Ukrainu.

6 Igaunija 0-2 2

Eiropas čempionāta pirmajās divās dienās Lietuvas spēles vidēji apmeklēja 9669 līdzjutēji, kamēr Latvijai un Igaunijai šie rādītāji bija attiecīgi 9354 un 5142 skatītāji. Pirmdien “Arēnas Rīga” tribīnēs pulcējās ap trīsarpus tūkstošiem lietuviešu, savukārt Latvijas atbalstītāju skaits spēlē pret čehiem izrādījās krietni lielāks.

Lietuva pēdējā sekundē piedzīvoja dramatisku zaudējumu. Mets Lodžeskis vienlaikus ar spēles beigu signālu grozā iestūma Sema van Rosoma neprecīzi izpildīto āķa metienu – 74:76. Beļģijas uzvara ar divu punktu pārsvaru Latvijai kaitējumu nenodarīja – trīs komandu savstarpējā duelī Lietuva joprojām ir pirmā (1-1, +17), apsteidzot Latviju (1-1, -8) un Beļģiju (1-1, -9).

Starta piecnieki

Čehija: Satoranskis, Pumprla, Šilbs, Houška, Veselijs
Latvija: Strēlnieks, Bertāns, Timma, Freimanis, Bērziņš

Starta minūtēs latviešu zonas aizsardzība neļāva čehiem izvērsties groza tuvumā. Tāls Strēlnieka divpunktnieks ar atlēcienu no stīpas, Freimaņa otrās iespējas punkti un Timmas tālmetiens panāca piecu punktu pārsvaru – 9:4. Turpinājumā groza apakšā arvien biežāk izcēlās universālais spēka uzbrucējs Jans Veselijs, bet spēli vēl vairāk saasināja Tomašs Satoranskis. Čehu zvaigžņu duets līdz pirmajai pauzei guva 18 punktus jeb par punktu vairāk nekā latvieši spēja kopā – 17:22.

Piebalsojot Pāvelam Pumprlam, čehi turpināja kontrolēt spēli, turoties 4-7 punktu attālumā – 24:31. Zināms efekts centieniem pretiniekus turēt perimetrā tomēr bija, jo Čehijas spēlētāji neiemeta daudzus tālmetienus pēc kārtas. Lai gan Bērziņš cīņā pret Veseliju saņēma ceturto piezīmi, otrās ceturtdaļas otrajā pusē sarkanbaltsarkanajiem izdevās 14:0 izrāviens. Bertāna un Blūma tālmetieni apvienojumā ar Mārtiņa Meiera uzņemšanos groza apakšā ļāva no mīnus septiņi panākt plus septiņi – 38:31. Jānis Strēlnieks guva pēdējo grozu puslaikā – 40:33.

Trešās ceturtdaļas sākumā abām komandām radās problēmas ar punktu gūšanu. Latvijai vienīgos punktus sešu minūšu laikā guva Mārtiņš Meiers, tiesa, čehiem neklājās labāk. Pretinieki 25. minūtē neiemeta četrus brīvmetienus pēc kārtas – 42:37. Divdesmit septītajā minūtē Blūma tālmetiens beidzot lauza ledu – 45:37. Latviešu rokas uz labdarības līnijas izrādījās drošākas nekā pretiniekiem. Savas iespējas simtprocentīgi izmantoja gan Dairis Bertāns, gan Mareks Mejeris, bet Veselijs salīdzinoši īsā laikā saņēma ceturto piezīmi – 51:39. Pēdējos trīs punktus pusstundā tomēr guva čehi – 51:42.

Līdz pēdējās ceturtdaļas startam čehiem visus punktus bija guvuši tikai starta piecnieka spēlētāji, kamēr Latvijas rēķinu ar 21 punktu bagātināja četri rezervisti. Trīs Kaspara Bērziņa punkti un Jāņa Timmas metiens no groza apakšas ļāva panākt 12 punktu pārsvaru – 56:44. Čehi iemeta tikai otro tālmetienu spēlē, bet Jānis Strēlnieks uzreiz sagatavoja tikpat vērtīgu atbildi – 59:47. Trīsdesmit piektajā minūtē perimetrā vēlreiz izcēlās Jānis Blūms.

Čehi, par spīti Veselija piektajai piezīmei, nepārtrauca dzīties pakaļ. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Haralda Kārļa studiju biedrs Patriks Auda samazināja starpību līdz sešiem punktiem – 66:60. Šajā brīdī četrus ārkārtīgi svarīgus punktus ar danku un soda metieniem guva Kaspars Bērziņš – 70:60. Čehi iztērēja pāris uzbrukumus pēc kārtas, bet Kristapa Janičenoka pustālais metiens atrisināja jautājumu par spēles uzvarētāju – 72:60. Līdzjutēji savus varoņus sveica, stāvot kājās un saucot "Latvija, Latvija".

D grupa, 7. septembris, Arēna Rīga

Čehija – Latvija 65:72 (22:17, 11:23, 9:11, 23:21)
Čehija: Satoranskis 22, Veselijs 17 (5pp), Šilbs 11, Auda 7, Pumprla 6, Jelineks 2.
Latvija: Blūms 14, Strēlnieks 11, Bērziņš 11 (5pp), Bertāns 9, Timma 7, Freimanis 6, Janičenoks 6, Meiers 2, Mejeris 2, Peiners; Vecvagars, Kārlis.
Tiesneši: Milivoje Jovčičs (Serbija), Emins Mogulkočs (Turcija), Marcins Kovaļskis (Polija). Komisārs: Jans Holmins (Zviedrija).