29.jūlijā starptautiskā lidosta "Rīga" sagaidīja savu piecdesmit miljono pasažieri kopš lidostas dibināšanas - Montu Skābarnieci, kura lidostā ieradās ar Latvijas aviokompānijas airBaltic reisu no Minhenes uz Rīgu.

"Lidostas "Rīga" sasniegtais - apkalpoti 50 miljoni pasažieru - novērtējams ļoti atzinīgi. Pasažieru skaits turpina pieaugt, tāpēc novēlu šajā gadā pārsniegt 5 miljonu apkalpoto pasažieru atzīmi. Pateicos par ieguldīto darbulidostas kolektīvam un vadības komandai, kā arī lielākajam pārvadātājam lidostā - nacionālajai aviosabiedrībai airBaltic, nodrošinot plašas ceļošanas iespējas no Rīgas," uzsvēra satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš: "Mūsu kopīgās pūles un ieguldītais darbs ir veicinājis stabilu apkalpoto pasažieru skaita pieaugumu, kas, ļoti iespējams, mums ļaus šā gada beigās atkārtoti pārsniegt piecu miljonu slieksni un nākamos 50 miljonus pasažieru sasniegt nepilnu desmit gadu laikā."

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss: "Mēs esam priecīgi, ka airBaltic kopā ar partneriem spēj piedāvāt pievilcīgus lidojumus un nodrošināt ērtas ceļošanas iespējas uz Rīgu un citiem galamērķiem Baltijā, Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvo Austrumu valstīs."

Starptautiskā lidosta "Rīga" 50 miljonajai pasažierei dāvāja lidostas privilēģiju programmas RIX Club karti, kā arī pasniedza lidostassuvenīrus. Nacionālā aviokompānija airBaltic Montai Skābarniecei dāvināja sertifikātu lidojumam biznesa klasē, savukārt lidostas sadarbības partneri - AS "Riga Airport Commercial Development" ("ATU Duty Free") laimīgo pasažieri apsveica ar īpašu dāvanu grozu.

Starptautiskā lidosta "Rīga" šī gada pirmajos sešos mēnešos apkalpojusi 2 377 503 pasažierus. Populārākie galamērķi (pilsētas) nolidostas "Rīga" šogad ir Londona, Maskava, Frankfurte, Oslo un Helsinki. Savukārt populārākās valstis, uz kurām visbiežāk dodas pasažieri no Rīgas ir Vācija, Lielbritānija, Krievija , Norvēģija un Somija.