Saeimā vētrainas un ironijas pilnas diskusijas izraisījis Vienotības deputāta Jura Šulca ierosinājums paplašināt parlamenta deputātu privilēģiju sarakstu. Šulca priekšlikuma būtība – deputātu privāto automašīnu remonta un tehniskās apkopes izdevumi turpmāk būtu jāsedz no nodokļu maksātāju kabatas. Šulca idejai nav vairākuma atbalsta Saeimā. Rīt viņš savu iniciatīvu plāno atsaukt, vēsta «TV3 Ziņas».

Patlaban Saeimas deputāti saņem kompensācijas par privātā un sabiedriskā transporta izmantošanu un mājokļa īri Rīgā. Informācija Saeimas interneta mājaslapā liecina, ka decembrī vislielāko izdevumu atmaksu saņēmis Latvijas Reģionu apvienības deputāts no Dagdas novada Juris Viļums. Viņš decembrī kopumā saņēmis teju maksimālo kompensāciju apjomu – 712 eiro. Šogad griesti ir paaugstināti līdz 765 eiro. Vienotības deputāts Juris Šulcs, kurš dzīvo Tukumā, rosina kompensāciju sarakstā iekļaut arī izdevumus par deputātu privāto automašīnu remontu un tehnisko apkopi.

«Ar savu iniciatīvu negrasos prasīt pacelt kompensācijas apjoma griestus. Jau apstiprinātās summas ietvaros jāparedz iespēja veikt auto tehniskās apkopes, jo gadā darba darīšanās ar savu mašīnu nobraucu aptuveni 30 000 kilometru,» saka Šulcs.

Šulca ideja ir izraisījusi nosodošu komentāru gūzmu sociālajos tīklos. Reaģējot uz iedzīvotāju neizpratni, arī opozīcijas deputāti neskopojas ar ironiskām piezīmēm Šulca virzienā. Mārtiņš Bondars vispirms vaicāja, vai Šulcs bija dzēris un tad piebilda, ka par šādiem jautājumiem ar sabiedrību ir jārunā pirms vēlēšanām.

Tikmēr Saskaņas Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs bija lakonisks: «Tas ir par traku. Jau līdzšinējā kompensāciju kārtība ir apšaubāma.»

Jāatgādina, ka no šā gada deputātiem, kuri ieņem amatus Saeimā, ir arī būtiski lielāks atalgojums. Piemēram, janvārī Solvitai Āboltiņai ieskaitīti 3 282 eiro, Raivim Dzintaram – 2 884 eiro, bet vislielāko algu saņēmis Augusts Brigmanis – aptuveni 3 398 eiro. Brigmanis uzskata, ka deputātiem alga ir pietiekami liela, lai pietiktu arī automašīnas remontam. Nacionālās apvienības deputāte daugavpiliete Inese Laizāne atklāj, ka ar viņas ienākumiem pietiek, lai varētu saremontēt automašīnu. Šulca iniciatīvai nav atbalsta arī Vienotības frakcijā.

Iniciatīvu bija paredzēts skatīt Saeimas juridiskās komisijas sēdē rīt. Šulcs informēja, ka sēdes sākumā savu priekšlikumu atsauks. Deputāts akcentēja, ka par šo jautājumu vēl nepieciešamas plašākas diskusijas.