«Šodien mums ir otrā dzimšanas diena,» 29.janvārī savā profilā sociālajā vietnē raksta «Lux Express» autobusa avārijā cietušo Mihailu citē portāls TVNET.

Uzreiz pēc izbraukšanas no Rīgas kādam no pasažieriem sākās epilepsijas lēkme, autobuss ieslēdza avārijas gaismas un 35 minūtes gaidīja ātro palīdzību. Acīmredzot vadītājs ļoti vēlējās izpildīt grafiku un nesās kā nenormāls. Taču, ja Latvijā ceļi bija ļoti tīri, tad Igaunijā sākās īsta elle - sniegs kopā ar lietu, kas momentā uz ceļa sasala. Bija ļoti slidīgs un slikta redzamība.


Daļa cilvēku gulēja, es vēroju ceļu, jo bija biedējoši. Un pagriezienā atskanēja vadītāja kliedziens, viss nodrebēja, un mēs nolidojām no ceļa. Ieņemot kreiso pagreizienu, autobuss turpināja kustību taisni. Autobuss nobrauca no ceļa, apgāzās uz labā sāna un vēl kādu brīdi slīdēja. Ielidojām laukā – ne bija ne koku, ne kā cita. Šajā ziņā paveicās. Paveicās arī, ka autobuss nesašķīda, nedeformējās vai neaizdegās.

… Piecēlāmies, apkārt tumsa (bija aptuveni varbūt divi naktī), cilvēku kliedzieni… Uz mums no kreisās puses uzkrita citi cilvēki, kuri nebija piesprādzējušies. Tiem, kuri nebija piesprādzējušies, lielākoties bija nobrāzumi, sasitumi, nelieli griezumi. Izsitām jumta lūkas, lūkojamies apkārt, lai palīdzētu citiem. Trim pasažieriem bija smagākas traumas – viena sieviete salauza ribas, vienu iespieda starp sēdekļiem un sniegu, vīrieti saspieda un norāva roku…

Pats briesmīgākais – redzēt cilvēka ciešanas, bet nespēt palīdzēt. Mēs centāmies atraut sēdekļus, kaut kā tos pacelt… Taču pēcāk atbraukušie glābēji pavadīja tur aptuveni 30 minūtes un nevarēja viņus izvilkt… Visu šo laiku viņi bija pie samaņas. Sapratis, ka no pleca rokas vietā viņam rēgojas kaula gabals, viņš vispār nevarēja pakustēties. Es ļoti ceru, ka ar viņu viss būs kārtībā. Pēc visa spriežot, viņš zaudēja arī daudz asiņu. Glābēji beigās pieņēma lēmumu pacelt autobusu ar pneimatiskajiem spilveniem.


Mihails izsaka lielu pateicību igauņu policistiem un glābējiem, kuri atbrauca ļoti ātri, dalīja segas un ļāva sildīties savās mašīnās, jo ārā bija ļoti auksti...

Visu rakstu lasiet portālā TVNET

Lux Express autobusa avārija Igaunijā

Lux Express autobusa avārija Igaunijā. Foto: Twitter.com, @JanisTeresko

Uzziņai:

Igaunijā notikušajā autobusa avārija cietis arī Latvijas pilsonis, aģentūrai BNS pavēstīja «Lux Ekspress» pārstāvis Jānis Andžāns.

Viņš paskaidroja, ka pēc saņemtās precizētās informācijas no slimnīcas un Igaunijas policijas, secināts, ka viens no smagi cietušajiem ir Latvijas pilsonis.

» Lux Express» pārstāvji jau ir sazinājušies ar cietušā Latvijas pilsoņa radiniekiem un dara visu iespējamo, lai sniegtu viņiem visu nepieciešamo atbalstu un palīdzību.

Atbilstoši sākotnējai informācijai negadījums noticis, jo autobuss nobraucis no ceļa stipra vēja un slidena ceļa dēļ. Precīzi negadījuma apstākļi pašlaik tiek skaidroti.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Igaunijas ziemeļaustrumos piektdienas naktī apgāzās kompānijas «Lux Express» autobuss, kas brauca no Rīgas uz Sanktpēterburgu, un avārijā ir cietuši 12 cilvēki, no kuriem divi ir smagā stāvoklī.

Policija ap pulksten 00:50 saņēma ziņu, ka Jehvi-Tartu šosejas 8.kilometrā pie Austrumviru (Ida-Viru) apriņķa Puru ciema autobuss iebraucis grāvī un apgāzies, aģentūrai BNS pavēstīja Igaunijas policijas Austrumu prefektūras preses sekretārs.

Avārijas brīdī autobusā bija 26 pasažieri un divi šoferi. Ātrā palīdzība aizveda uz slimnīcu 12 cietušos, tostarp divus smagā stāvoklī.

Saskaņā ar autobusa apskates provizoriskiem datiem braukšanas ātrums bija pieļaujamās robežās un 58 gadus vecais šoferis pie autobusa stūres bija skaidrā.

"Braukšanas apstākļus uz ceļiem sarežģīja slapja sniega snigšana, līdz ar slidenu ceļa segumu situāciju sarežģīja arī stiprs vējš. Pēc notikuma vietas sākotnējās apskates var teikt, ka visi pasažieri korekti neizmantoja obligāto drošības aprīkojumu. Drošības josta ir obligāta ne tikai automobiļos, bet arī katrā transporta līdzeklī, kurā ir šīs jostas,» sacīja Austrumu prefektūras operatīvais vadītājs Tarvo Krūps.