Valsts prezidents Raimonds Vējonis saistībā ar valdības veidošanas procesu ir nonācis neapskaužamā situācijā, un kopumā viņam vajadzētu atlaist Saeimu, tā domā Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

Komentējot Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Ministru prezidenta amata kandidātu Māri Kučinski, kā arī "Vienotības" politiķa Kārļa Šadurska potenciālo kandidatūru, Kaimiņš aģentūrai LETA izteicās, ka "Šadurskis ir vien tā pati Solvita Āboltiņa", savukārt Kučinska vārds, pēc viņa domām, ir pārsteigums pat dažiem no ZZS politiķiem.


 "Nevajag tautu uzskatīt par idiotiem - viss stāsts ir par Āboltiņu," tā pauda parlamentārietis. Tomēr, pēc viņa domām, "spēle" starp ZZS un "Vienotību" notiek, jo pastāv cīņa par Satiksmes ministriju.


Kaimiņš piebilda, ka, viņaprāt, Valsts prezidents otrdien vēl nenosauks nevienu kandidātu.

Jau ziņots, ka ZZS Ministru prezidenta amatam atbalstījusi Kučinska kandidatūru, apstiprināja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. ZZS valde šādi nolēmusi rīkoties, jo to neapmierinot ieilgusī neskaidrība un vilcināšanās Ministru prezidenta amata kandidātu meklējumos tikai vienas partijas rindās.


Vienlaikus ZZS valde vienojusies neatbalstīt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Šadurska kandidatūru Ministru prezidenta amatam.

Līdz šim pavērsienam par ticamāko tika uzskatīts variants, ka Valsts prezidents pēc atgriešanās no komandējuma premjera amatam nominēs Šadurski.

"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa aģentūrai LETA sacīja, ka nekomentēs "šīs spēles" un "Vienotība" uzticas Valsts prezidentam un viņa lēmumam. Līdz ar to šis politiskais spēks sagaida Vējoņa rīcību.

Neoficiāli joprojām tiek pieļauts, ka Vējonis premjera amatam varētu izraudzīties "Vienotības" pārstāvi. Prezidenta izšķiršanās tiek gaidīta šonedēļ.