Marta Rumjanceva In Memoriam. 


Nezināmos un mīklainos apstākļos Marta viņsaulē devusies 40 gadu vecumā, īsi pēc savas četrdesmitās dzimšanas dienas.


Par viņas nāvi sociālajā tīklā pavēstīja žurnāliste Jūlija Rumjanceva 2024. gada sākumā, bet drīz pēc tam savu ierakstu izdzēsa. Tikai tagad, 2024. gada jūnijā, atklājies, ka skaistā modele ir izcilā baletdejotāja Andreja Rumjanceva meita - šis fakts konstatēts un apskatāms BILŽU GALERIJĀ.


Baletdejotājs Andrejs Rumjancevs mūžībā devās pāragri - viņam bija vien 53 gadi. Tagad Marta devusies pie sava tēta, būdama daudz jaunāka - vien 40 gadu vecumā.


Devusies pie tēta, kurš Latvijas kultūrā bija talantīgs, spilgts, atzīts un augsti novērtēts skatuves mākslinieks. Kurš paliks skatītāju sirdīs mūžu mūžos.


ATVADU FOTOGALERIJĀ SKAISTĀKIE MARTAS RUMJANCEVAS DZĪVES MIRKĻI LAIKU LOKOS


Visdziļākā līdzjūtība Martas tuviniekiem un draugiem.


Uzziņai no mūsu publikācijas 2015. gadā:
2015. gada 28. novembra pēcpusdienā 53 gadu vecumā miris viens no izcilākajiem, vadošajiem Latvijas baleta solistiem Andrejs Rumjancevs.
Atvadīšanās notiek 2015. gada 4. decembrī no 14.30 līdz 15.30 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē.

Rumjancevu dēvē arī par baleta premjeru, jo viņš savā karjerā izdejojis visu baleta repertuāru – no klasikas līdz mūsdienu dejas izrādēm.

Andrejs Rumjancevs ir baletdejotāja Aleksandra Rumjanceva brālis."Vakar pēcpusdienā šajā saulē rimis Andrejs Rumjancevs, Nacionālās operas un baleta teātra baleta solists un premjers absolūts. Ja par balerīnām mēs sakām, ka tu dejo visu un tev ir pa spēkam viss, tad Andrejs dejoja visu savu mūžu, visas lomas vadošās, raksturlomas, vienalga, kā mēs to saucam," Rumjanceva devumu Latvijas baletam raksturo horeogrāfe un teātra kritiķe Sarma Rozenberga. "Vadošais baleta mākslinieks Latvijas Nacionālajā operā un baleta teātrī. 

Mēs kopā skolā mācījāmies astoņus gadus, pēc tam dejojām kopā 20 un vairāk gadus, kamēr notiek tas, kas notiek. Devums ir neizmērāms. Viņš ir viens no izcilākajiem, vadošajiem baleta solistiem, premjeriem."

1980. gadā Andrejs Rumjancevs absolvēja Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu. No 1980. līdz 2005. gadam bija Latvijas Nacionālā baleta vadošais solists, pārliecinoši dejojot visu baleta repertuāru no klasikas līdz mūsdienu dejas izrādēm. 


Andrejs Rumjancevs kolēģiem un skatītājiem paliks atmiņā kā  Spānis “Bolero”, Sindbads un Putns Ruhs “Tūkstoš un vienā naktī”, Berendo “Kam skanēs zvans”, Zigfrīds “Gulbju ezerā”, Toreadors “Karmenā”, Princis Riekstkodis un Štālbauma kungs “Riekstkodī”.
Pārējās lomas: Klaidonis “Brīnišķīgajā mandarīnā”, Konrāds “Korsārā”, Ļaunais gars “Gernikā”, Princis “Pelnrušķītē”, Alberts “Žizelē”, Žans de Briens “Raimondā”, Bazils, Espada un Dons Kihots “Donā Kihotā”, Džeimss “Silfīdā”, Šopens “Noktirnē mīlestībai”, Francis “Pie zilās Donavas”, Paolo “Frančeskā da Rimini”, Dezirē “Apburtajā princesē”, Francis “Kopēlijā”, Jauneklis “Šopeniānā”, Čaikovskis “Čaikovskī”, Zelta vergs “Šeherezadē”, Targals “Sidraba šķidrautā”, Vīrietis “Svētpavasarī”, Hortenzio “Spītnieces savaldīšanā”, Trakulīgais tirgonis “Petruškā”. 

Andrejs Rumjancevs arī filmējies Klaidoņa lomā TV baletfilmā “Brīnišķīgais mandarīns”.
Dejotājs bija Malikas Sabirovas starptautiskā konkursa diplomands (1991) un 6. Osakas starptautiskā baleta festivāla diplomands (1991). 1998. gadā baletdejotājs saņēma "Aldara" gada balvu, savukārt pirms nedēļas Andrejs Rumjancevs - Triju zvaigžņu ordeni. No 2004. līdz 2008. gadam viņš strādāja kā klasiskās dejas pedagogs Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā.


Mūsu redakcijas kolektīvs izsaka visdziļāko līdzjūtību Andreja Rumjanceva tuviniekiem, draugiem un talanta cienītājiem.

Atvadīšanās no mākslinieka notiek piektdien, 4. decembrī, no 14.30 līdz 15.30 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē.